Chorvatsko 2020 – aktuální možnosti

Letošní léto bude co se týče dovolených úplně jiné. Pokud jste se nerozhodli rezignovat na moře a zůstat v českých luzích a hájích, tak jedním z velkých adeptů pro dovolenou je Chorvatsko. To je velmi dostupné a poté, co tam budou jezdit i noční vlaky, tak jej velké množství rodin bude hodně zvažovat.

Tady jsem vám proto rychle aktualizovala seznam ubytování, která jsou dotupná s cestovkami a výborná pro rodiny s dětmi.

Já za ideální prázdninové ubytování u moře pro rodiny s dětmi považuji mobilní domky ve výborných kempech a prázdninových vesničkách. Ráda takto o dovolené bydlím, často je svým klientům prodávám a sama jsem v několika z nich osobně byla. Ale neochudím vás ani o hotely.

U dovolené v mobilních domcích musíte počítat s tím, že:

  • v naprosté většině se jde o pobyty bez stravy, můžete ale využívat restaurace v zázemí kempu i výborně vybavený kuchyňský kout

Naopak můžete ale počítat s výborným zázemím pro děti, jako jsou dětská hřiště, bazény, animace. Jak moc toho můžete očekávat, vám často napoví i počet hvězdiček v názvu kempu. Tento typ ubytování ocení i početnější rodiny, protože do jednoho mobilního domku se vejde až 6 lidí, což se v hotelech moc často nestává.

Mobilním domkům se budu věnovat v bodech 1 až 4, pak přijde řada na rozumné možnosti hotelů. Protože pro někoho je hotel prostě hotel. A riziku vlastního vaření se některé rodiny chtějí alespoň o dovolené vyhnout obloukem. 

A abych vás obecnými řečmi už déle nezdržovala, rovnou vám povím, které mobilní domky mizí nejrychleji.

Vedle prvního kempu rovnou leží i oblíbený hotelový komplex, takže v tomto případě máte na výběr kemp i hotel.

1) San Marino Camping Resort**** a hotelový komplex San Marino aneb vsaďte na chorvatský ostrov Rab

Pláž před kempem a hotelovým komplexem San Marino

Lopar na ostrově Rab mě naprosto okouzlil. Je to ideální místo, pokud máte rádi písčité pláže, přírodu, ale zároveň chcete mít výborné zázemí pro děti. Pláže v této oblasti mají pomalé svažování do moře, takže je to podle mého názoru jedno z nejideálnějších míst pro dovolenou s malými dětmi. Dětské hřiště je v kempu i u pláže.

V prvním článku, ve kterém jsem se této oblasti věnovala, jsem se nebála srovnat Lopar  se Sardinií, která je považována za evropský Karibik.

Podívejte se na moje video z června 2018:

Ceny mobilních domků se pohybují od 24 000 Kč pro čtyřčlennou rodinu na týden v hlavní sezóně. V hotelovém komplexu je více hotelů, pokud máte jedno dítě, zamiřte do hotelu Veli Mel***, kde cena za dvoulůžkový pokoj s přístýlkou a polopenzí začíná na 28 000 Kč v červenci a srpnu.

Pokud máte víc než jedno dítě, tak už budete potřebovat rodinný pokoj, které jsou v Lopar Sunny hotelu***. Cena za takový pokoj s polopenzí nyní v červenci začíná na 45 000 Kč pro čtyřčlennou rodinu a jen o něco málo pro pětičlennou rodinu.

Pokračovat budeme další variantou kempu s mobilními domky, které prodávám nejčastěji. Je to kemp výjimečný a svou povahou vyhovuje, i pokud už máte větší děti a hlavně, pokud se neobejdete bez pořádné soustavy bazénů s tobogány.↓↓↓

2) Lanterna Premium Camping Resort**** aneb tobogány především

Tady jsem se byla podívat minulé léto, takže se můžete podívat na moje video:

V tomto kempu nejčastěji prodávám mobilní domky typu Lux, pro větší rodiny jsou zase lepší domky typu Grand. A pokud máte rádi naprosto luxusní bydlení, tak můžete mít nejnovější domky typu Premium Exclusive, které jsou extra moderní, mají i myčku a kávovar. Základní mobilní domky pro čtyřčlennou rodinu se cenově pobybují okolo 24 000 Kč.

Lze si tady ale i objednat i velký stan za cenu od 10 000 Kč pro čtyři.

 

Co se obecně týče ubytování s tobogány, tak je jich pro vlastní dopravu opravdu jen hrstka.

Minulý rok ale tomuto kempu přibyla konkurence ve formě dalšího kempu na Istrii, který má ještě o hvězdičku víc. Je to Istra Premium Camping Resort*****, kam budou mířit především hodně nároční klienti. Ceny za čtyřčlenou rodinu tady začínají na 35 000 Kč. Jsou tady totiž pouze luxusnější mobilní domky Premium Exclusive, které stojí 30 – 100 m od moře.

A lze si připlatit i domky v první řadě s přímým výhledem na moře.

3) Padova Premium Camping Resort**** aneb další TOP místo i pro prcky

Pokud bych to ale měla napsat ve zkratce, tak v tomto kempu se vám bude líbit, pokud je vám bližší město než příroda. Mně se celkově více líbilo v oblasti Loparu, ale jsou klienti, kteří to mají přesně naopak. Kemp Padova**** tedy volte:

  • když se neobejdete bez pěších procházek do města
  • když jedete autobusem a nechcete se cítit odříznuti od světa
  • když prostě musíte mít bazén a alespoň malé skluzavky

A protože tento kemp se rok od roku zlepšuje, tak novinkou pro rok 2020 bude bazénový komplex i s dětským vodním parkem, který bude vyhřívaný (28º až 30ºC).

Takže i zářijové termíny budou mnohem příjemnější.

Kromě klasických animací tady budou i denní fitness programy, nová parkovací stání, hřiště. A mobilní domky typu Lux jsou vyměněny za modernější domky typu Premium Exclusive Chalets jen 50 m od pláže, které jsou ale maximálně pro 4 osoby, a pak i pro větší rodiny domky typu Premium Exclusive Grand, maximálně 100 m od pláže. Ceny nyní začínají na 30 000 Kč pro 2 dospělé a 2 děti.

A pokud máte rádi oblázkové pláže, tak sázkou na jistotu i s malými dětmi je kemp Bi Village****. Ten je v Chorvatsku na Istrii, je výborně vybavený a leží v krásné oblasti. Ceny tady začínají na 17 000 Kč za mobilní domek pro čtyři osoby, to je akční cena na konci června a začátku července, která postupně stoupá až ke 30 000 Kč.

No a takovou klasikou nejen pro mne, ale pro mnoho Čechů vždy bude v Chorvatsku oblast Makarské. Odjakživa ji miluji. A máloco jí konkuruje. A taky můžete bydlet v mobilních domcích. A i když kemp, o kterém bude v zápětí řeč, má jen 2* a jeho zázemí se kempům na Istrii nevyrovná, přesto je v některých ohledech prostě nejlepší.↓↓↓

4) Kemp Dole** aneb osvědčená klasika

Řekla bych, že tento kemp má prostě nejvíce klientů, kteří se do něj vracení každé léto. Já se nedivím. Viděla jsem ho v létě 2018 a tehdy mne zajímaly především mobilní domky X-line, které jsou přímo na pláži.

Ty jsou každoročně plné hned v předprodejích, ale letos je ještě pár termínu volných i na tohle léto. A přímo u pláže můžete tady jako čtyřčlenná rodina bydlet na týden od 33 000 Kč.

Ale i ostatní mobilní domky typu Lux mají fajn polohu, jsou v první řadě, přímo nad pláží, na kterou jen seběhnete ze schodů dolů. Milovníci krásného moře a přírody si zde přijdou na své. Více informací najdete ještě i v článku z minulého roku.

 

Možná už se ale nemůžete dočkat hotelů. Tak tady jsou ty, které (kromě hotelového komplexu San Marino, o kterém už byla řeč) já považuji za nejrozumnější a nejvhodnější pro rodiny s dětmi.↓↓↓

5) Hotely v Chorvatsku

S hotely v Chorvatsku pro rodiny s dětmi je tak trochu potíž v tom, že o dvou dětech zdarma si můžete na rozdíl od Itálie nechat jen zdát. Nejlevnějším hotelem se stravou (polopenzí) je Eva Sunny Hotel** na Rabu. Je ale třeba počítat s tím, že se jedná o starší hotel neoplývající velkým počtem hvězdiček.  Je ale v pořádku, pro méně náročné klienty moc fajn.

Budete tady v ráji, pokud máte rádi takřka nedotčenou přírodu a nebude vám vadit procházka na pláž.

Můžete se těšit na výbornou kuchyni. Cena pro 2 dospělé a 2 děti je na týden s polopenzí nyní okolo 28 000 Kč. Pokoj 2+1 jen od 18 000 Kč.

Pokud ale chcete bydlet přímo na pláži, v kvalitním 4* hotelu s bazény, hřištěm a dětským klubem, tak dobře uděláte, když zamíříte do hotelu Narcis**** na Rabacu. Ten se cenově pořád pohybuje moc hezky, od 35 000 Kč pro čtyři s polopenzí. Pokoj 2+1 pak od 30 000 Kč.

Dalším velice oblíbeným hotelem pro rodiny s dětmi je Corinthia Hotel*** na ostrově Krk. Je v blízkosti pláže vhodné i pro malé děti, v rámci polopenze jsou zde zdarma i nápoje, je tu venkovní i vnitřní bazén. Hotel leží v oblíbeném letovisku Baška, asi 200 m od centra. Tady se pro čtyřčlennou rodinu pohybujeme už na 45 000 Kč s polopenzí.

Pokud máte jen jedno dítě, bude to od 33 000 Kč.

A naprosto perfektní je hotel Zora*** v Primoštěnu. Leží přímo u pláže v borovicovém háji, je tady velmi dobré jídlo, dětský koutek. A nad pláží má nádherný bazén s mořskou vodou, který je krytý otvíratelnou kopulí. Ta je otevřená nebo zavřená v závislosti na počasí. Takže sem můžete s klidem zamířit i v méně jistých termínech.

Budete tady ve svém živlu, pokud máte rádi nekonečné procházky v přírodě.

Pokoj 2+1 ne tady na týden s polopenzí od 34 000 Kč, pokoj 2+2 bohužel mnohem výš, od 57 000 Kč.

Co se týče míst, která se v Chorvatsku mně osobně nejvíce líbí, tak už v úvodu byla řeč o ostrově Rab a také o Makarské. Moc ráda mám ale také ostrov Mali Lošinj, který je obrostlý borovicemi a má neskutečné kouzlo. Tady leží i výjimečný hotel, který se orientuje především na rodiny s dětmi a to hotel Vespera****. Ten má 4 *, light all inclusive a rodinné pokoje ve formě spojených dvoulůžkových pokojů s přistýlkami.

Takže výjimečně další možnosti i pro větší rodiny, které chtějí bydlet pohromadě.

Cenově pokoj 2+1 s light all inclusive od 37 000 Kč. Pokud je vás více, jsou tady velké rodinné pokoje za cenu od 66 000 Kč.

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře