Dva dospělí, tři děti a letecký zájezd k moři

Co máme dělat, když máme tři děti?

Tohle byla nejčastější otázka, která mne provázela celý minulý rok zhruba od dubna až do konce léta. A vždy se několikrát objevila znovu, když jsem přidávala novou informaci nebo tip na letecký zájezd pro rodiny s dvěma dětmi.

Uplynulé léto bylo výjimečné v tom, že naprosto chyběly zájezdy na poslední chvíli. A už v dubnu byly téměř všechny slušné zájezdy pro rodiny s dětmi plné. Novinkou bylo, že skoro vůbec nebyly k mání zájezdy pro rodiny se dvěma dětmi.

Naopak fakt, že od února už nejsou na skladě zájezdy pro rodiny se třemi dětmi nebylo žádné překvápko. Takto to bývá rok co rok.

My, co pracujeme v cestovním ruchu, o tom sice víme. A já to píšu i v Návodu na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři. Ale pro mnoho rodin je tato situace nová, nečekaná, překvapivá a nepochopitelná. Třeba proto, že mají tři děti jen čerstvě.  Nebo letecký zájezd k moři předtím nekupovali.

A můj „Návod“ nečetli.

Takže co máte dělat, pokud i vy máte tři dětmi nad dva roky? Případně pokud máte dítka dvě, ale k moři chcete vzít i chůvu?:-) No dobře, tak spíš babičku. A chcete se vyhnout tomu platit čtyři plné ceny? 

Zde platí jen jedno zlaté pravidlo: Kupujte už v listopadu!

Důvod je jednoduchý. Pokud nechcete platit čtyři dospělé ceny v plné výši, tak se musí pro vás najít rodinný pokoj nebo apartmán, kde se vejdete. A takových je nepředstavitelně málo. Není to snad ani jedno procento z celkového počtu pokojů. Pohybujeme se zde jen v řádu promilí.

Proto musíte být jedni z prvních, kteří si budou zájezd na příští léto kupovat.

Jinak vás někdo ve virtuální frontě předběhne. A cena za letecký zájezd pro vaši rodinu bude jen stoupat do nedosažitelných výšin. A to bohužel ani trošku nepřeháním:

Narazila jsem na to už před lety, kdy jsem byla v prodeji zájezdu úplným nováčkem. Ještě jsem tehdy studovala a měla první brigádu v cestovní agentuře. Jedni z mých prvních klientů byla právě rodina s třemi dětmi. Oslovili mne v květnu. A chtěli letecký zájezd s all inclusive pod pro mne tehdy neuvěřitelných sto tisíc korun.

Myslela jsem si, že bude hračka něco najít. S takovým finančním limitem!

Ale nebylo. Byla to naopak sakra dřina. Strávila jsem hodiny hledáním a počítáním. A výsledek byl nulový. Nic se mně ani mým zkušeným kolegům nepodařilo najít.

A klienti museli leteckou dovolenou o rok odložit.

A v tomto ohledu se ani po letech nic nemění. Každý rok se objevují větší rodiny, které hledají zájezd pozdě. Jejich touha je najít něco pod sto tisíc korun. A často bývá nevyslyšená. Protože tady víc, než kdekoli jinde platí, že:

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.

Už vás ale přestanu strašit i varovat

Teď víte, jak se situace má. Taky, že máte letecký zájezd k moři kupovat, co nejdříve. Ale já bych ráda v řešení této mnohdy zapeklité situace šla ještě dál. A ukázala vám zcela konkrétní možnosti.

Z českého trhu jsem tedy vybrala tři zájezdy, které mají pokoje 2+3 nebo 3+2 a zároveň jsou velice vhodné a osvědčené pro rodiny s dětmi. Mají all inclusive, vhodnou pláž pro děti, potřebné zázemí. A některé dokonce i oblíbené tobogány!

Na orientační cenovou kalkulaci se můžete mrknout do tabulky. Ceny jsou kalkulovány pro dva dospělé a tři děti (nad dva roky) s all inclusive v červnu, v hlavní sezóně a v září.

A můžete vidět, že pod sto tisíc se vejdeme ve všech případech!

Velké rodiny


 

 1) Hotel Meropi****+

První možnost, kterou máte, je tento naprosto osvědčený hotel pro rodiny s dětmi na Krétě. Větší rodiny sem moc ráda jezdí a také se sem vracejí. Jsou prostě spokojené.

Rodiny se třemi dětmi bydlí v apartmánech, které mají dvě místnosti a jednoduše zařízený kuchyňský kout. Můžete zde mít all inclusive, ale také třeba jen polopenzi. Je zde hřiště, několik bazénů.

A letos zde má být také nově otevření aquapark!


 

 2) Gaia Village ***+

Ale možná se bez aquaparku úplně obejdete. A oceníte trošku klidnější dovolenou. V hotelu s krásnou zahradou, romantickou atmosférou, klidně i pro ty náročnější z vás. Tento hotel na Kosu je pro vás jako stvořený!

A nebojte se, dětské hřiště zde nechybí.


 

3) Club Kastalia*****

No a protože podle prvních prodejů jasně vidím, že i rodiny s dětmi si příští léto klidně troufnou letět i do Turecka, nemůže tu chybět tento úžasný 5* hotel. Podle mého názoru je to vůbec nejlepší hotel v Turecku. Má krásné prostředí, úžasné služby, aquapark. A na to všechno, co nabízí, je cenová hladina velmi přijatelná.

Jen musíte přežít asi dvouhodinový transfer z letiště. Je to totiž 114 km.

 

Tohle samozřejmě nejsou úplně všechny možnosti, jen ty, která já sama považuji za nejlepší. Pokud byste rádi znali i další varianty, zadejte si poptávku zájezdu tímto tlačítkem. Budu se na vás těšit!

 

 

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře