Na dovolenou s dětmi autem nebo busem: 3 místa, o kterých musíte vědět jako první

Každoročně se v létě kromě vlastní rodinné dovolené jezdím také dívat na další místa, která v katalozích a na webech cestovek vypadají jako ideální pro rodiny s dětmi. A mohu vám říct, že čím více toho vidím, tím jasněji se utvrzuji v tom, že místa, které jsem viděla jako první, byla nejlepší.

Je to celkem logické.

První jsem si totiž k obhlídce vybrala ta místa, která se každoročně nejrychleji obsazují a jsou nejdříve vyprodaná. A teď jasně vidím, že lidi, kteří je kupují mezi prvními, prostě moc dobře vědí, co dělají.

V naprosté většině případů jezdím obhlížet kempy s mobilními domky, což je dovolenkové bydlení, které vyhovuje většině rodin, které čekají trošku něco jiného než apartmán v soukromí. A jsou ochotné zaplatit někdy i vyšší cenu.

Nebo třeba vyjet mimo sezónu.

Ale řeč bude i jednom hotelovém komplexu. Nebudu to zdržovat a rovnou vám prozradím, které tři kempy a konkrétně jaké mobilní domky v nich považuji za ty nejlepší. A o jaký hotelový komplex se jedná.

Všechny tyhle možnosti se rok co rok přibližně od září prodávají za ceny minulé sezóny a ještě k tomu se slevami za včasný nákup, takže není na co čekat.

Později riskujete nejen zbytečně vyšší cenu, ale i to, že už tyto možnosti budou ve vašem termínu pryč.

1) Bydlení přímo nad pláží

Mobilní dům X-line, Camping DOLE **

Hotely přímo na pláži jsou jednoznačným dovolenkovým bestsellerem u leteckých zájezdů a také patří mezi nejdražší varianty. Pokud ale člověk chce jet k moři autem nebo autobusem a nemusí mít nutně hotel, hodně špatně se taková místa hledají. Proto mezi  nejrychleji vyprodané mobilní domky patří typ X-line v kempu Dole** v Chorvatsku na Makarské riviéře. Přesně ty, co vidíte na fotce.

Tyto mobilní domky jsou totiž přímo nad pláží.

O tomto kempu jsem už v minulosti psala, takže na podrobnosti se můžete podívat do bodu 2) tohoto článku na blogu. Tady už vám doplním jen aktuální orientační cenovou kalkulaci pro léto 2021.

Mobilní domky je možné rezervovat vždy na týden od soboty do soboty. Ceny v kalkulaci jsou už celkové včetně závěrečného úklidu a parkování, bez případného cestovního pojištění:

Pro léto 2021 už jsou volné jen termíny od: 5.6., 12.6., 19.6., 24.7., 31.7., 14.8., 21.8., 28.8., 4.9., 11.9.

Teď se posuneme k druhé a třetí možnosti. Budou to kempy na ostrově Rab. Hlavně klienti, kteří chtějí mít co nejkratší cestu k moři, je často pomíjí a upřednostní některý z kempů na chorvatské Istrii. Je sice pravda, že na Rab musíte jet trajektem. Ale je třeba říct, že trajekt:

  • je i pro menší děti moc zajímavým zpestřením cesty
  • je velmi krátký, nastupuje se na něj ve městě Stinica a trvá jízda jen 20 minut
  • jezdí od rána do noci každou hodinu
  • není přehnaně drahý, vyjde do 500 Kč za rodinu s autem za jednu cestu

2) Nekonečné pískoviště a brouzdaliště

San Marino Camping Resort ****

Rodiny s malinkými dětmi se dost často zajímají o to, kde jsou v Chorvatsku písčité pláže. Nejlepší, které jsem kdy viděla, leží na poloostrově Lopar na Rabu. Není to žádný navezený kus písku, tady i v moři chodíte zlehka po písku.

A boty do vody můžete regulérně nechat doma.

Rajská pláž je nekonečným pískovištěm a brouzdalištěm v jednom. Pořád ale s čisťounkou mořskou vodou, ve které se i v hloubce po kolena prohánějí hejna malých i větších rybek. Další pláž Livačina je zase úžasná pro o něco větší děti, které ale ještě pořád úplně sebevědomě neplavou. U skal nacvičíte v malé hloubce i šnorchlování.

U Rajské pláže leží kemp San Marino**** a blíž pláže Livačina budete zase v hotelovém komplexu, který se skládá ze tří budov (Veli Mel, Sahara/Rab Sunny hotel a Lopar Sunny hotel). Jak kemp, tak všechny hotelové budovy jsou ideální pro rodiny s dětmi. Hodně záleží na tom, zda upřednostníte pobyt bez stravy (kemp) nebo s polopenzí (hotely), také kolik vás je a jak staré máte děti.

To vše se totiž promítne do cenové kalkulace.

Pláž Livačina

Hotel Veli Mel*** určitě doporučuji pro rodiny s jedním dítětem nebo se dvěma, kdy mladší ještě nemělo dva roky. V takovém případě totiž platí, že se sice musíte vejít do dvoulůžkového pokoje s jednou přistýlkou, ale děti máte v hotelu zdarma.

Takže vás takto pobyt s polopenzí může vyjít na moc hezkou cenu.

V kempu pak jsou příjemným standardem mobilní domky typu Lux. Pro velmi náročné klienty doporučuji nejnovější mobilní domky typu Premium Exclusive Family, které patří mezi nejhezčí v celém kempu.

Z hotelového komplexu je pro náročnější rodiny určen Lopar Sunny Hotel***, který má velké rodinné pokoje o dvou místnostech a 37 m2, což už se samozřejmě promítne i v ceně. Cena se platí za pokoj, kam se vejdete až v pěti osobách. Je ale třeba pamatovat na to, že jsou tady dvě pevná lůžka a pak tři přistýlky. Ideální tedy pro dva dospělé a tři děti do 12 let.

 

Rajská pláž

O kempu i hotelu jsem už také mluvila v tomto článku. Tady vám ještě dám orientační cenové kalkulace pro léto 2021. Opět při pobytu na týden, od soboty do soboty.

3) Moderní bydlení jen 50 m od pláže

Padova Premium Camping Resort****

Poslední kemp se dostal mezi mé osobní TOP 3 poté, co prošel velkou modernizací. Existuje sice více přímořských kempů, které mají výborné vybavení pro rodiny s dětmi a ještě o nich bude na závěr řeč. Často jsou ale až příliš veliké a dost se tam nedobrovolně nachodíte.

Tady ne, jen pokud vyloženě chcete.

Kemp Padova**** je menší, přesto byste pro rodiny s malými dětmi těžko hledali lépe vybavený. Procházky si můžete nechat až na podvečer, kdy vyrazíte na romantickou promenádu. K výhodám tohoto kempu patří:
  • skluzavky pro menší děti ve vyhřívaných bazénech
  •  dětské hřiště
  • polo písčitá pláž i pro malinké děti
  • zbrusu nové a moderní mobilní domky jen 50 m od pláže
  • promenáda, která vás dovede až do hl. města ostrova, kterému přezdívají „malý Dubrovník”

Promenáda u Padova Premium Camping Resort***

Víc ani není třeba dodávat. Takže se podívejte na kalkulace a na fotky. A pokud by to bylo něco podle vašeho gusta, zadejte si u mne poptávku zájezdu a napište mi, která možnost se vám nejvíce zamlouvá.

4) A co dál?

Pokud by vám tato tři možnosti nestačily, tak vám tady pro srovnání dám ještě čtyři další. První z nich je velice osvědčený kemp Lanterna**** na Istrii. Tam mi jezdí asi největší počet rodin a bývají moc spokojené s kvalitou kempu i bohatým zázemím. Je to totiž fajn varianta, pokud chcete mít i větší skluzavky.  A jedna z mála v celém Chorvatsku.

Pokud tedy nechcete jet do některého z drahých hotelů.

Lanterna Premium Camping Resort ****

Malou nevýhodou tady je velikost kempu, který opravdu není malý a vzdálenosti jsou tady velké. Je tady sice i jedna  písčitá pláž, ale bližší jsou pro Istrii klasické oblázkové pláže, které se střídají s betonovými platy. Nejbližší cesta z mobilních domků k plážím je po schodech.

Další možností kempu na Istrii se skluzavkami i tobogány je Istra Premium Camping Resort*****. Tady už se opravdu dost zdráhám použít označení kemp. Je to totiž varianta pro velmi náročné klienty a označení 5* skutečně odpovídá realitě. I tady je třeba počítat s tím, že jedete do velkého a docela rozsáhlého resortu.

Istra Premium Camping Resort*****

Třetí větší kemp s výborným vybavením i tobogány je pak v severní Itálii Camping Union Lido Vacanze*****. Je určený pro náročné klienty, kterým by menší resorty byly dost málo. A letecká dovolená z nějakého důvodu nepřipadá v úvahu.

A jako poslední rozhodně musím zmínit kemp Bi Village**** zase v Chorvatsku na Istrii, kde jsou mobilní domky typu Grand, které každoročně také velmi rychle mizí. Přiznám se, že tohle místo jsem ještě neměla možnost vidět na vlastní oči.

Ale pyšní se nejen kvalitním zázemím pro rodiny s dětmi, ale i dlouhou oblázkovou pláží vhodnou pro děti.

Vybrali jste si? Rezervujte si svůj pobyt co nejdříve. Pokud ještě váháte, napište mi a pomůžu vám udělat si hned jasno.

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře