Rodina 2+3 a letecký zájezd all inclusive

Když kupujete letecký zájezd k moři, tak platí velice jednoduché pravidlo: Čím jste větší rodina, tím budou vaše možnosti výběru užší. Podrobně o tom i dalších jiných úskalích při výběru rodiné dovolené píšu ve svém Návodu na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.

Úplně nejčastější je nelehká situace rodin, které mají tři děti. Těm se totiž nejčastěji vyplatí bydlet společně, aby se vyhnuli placení čtyř plných dospělých cen.

No jo. Jenže takových typů ubytování je jako šafránu. Nebo ještě méně!

O úplné stejné situaci jsem psala článek přesně před půlrokem. A moje rada zněla: Kupujte už v listopadu! Ale život se někdy nedá žít ani podle těch nejlépe míněných dobrých rad. Protože informace se k vám zkrátka nemusí dostat včas. Nebo jste v listopadu měli myšlenky úplně někde jinde než u moře.

Proto teď nebudeme plakat nad rozlitým mlíkem, ale naopak se podíváme, co se pro rodiny 2+3 (dva dospělí + tři děti) nebo 3+2 (tři dospělí + dvě děti) dá najít ještě teď.

 Buď cena nebo výbava

Minule jsem vám ukazovala tři zájezdy do hotelů, které jsou moc fajn pro rodiny s dětmi a navíc v této kategorii za docela přijatelnou cenu. Zároveň jsem také varovala, že zhruba od dubna je problém najít slušný letecký zájezd pro petičlennou rodinu pod sto tisíc korun. Dneska se do tohoto tématu ponoříme ještě o něco hlouběji. Protože je to třeba.

To, co se v cestovním ruchu během prvního půlroku prodeje stane, je že zmizí varianty typu dobrý poměr cena, výkon. Jednoduše se vyprodají.

Zůstanou k mání sice i levnější varianty, kde však budete muset více přivírat oči a slevovat ze svých požadavků. A potom zájezdy, kde budete nadšeni z kvality. Hned jak zapomenete, kolik jste za dovolenou zaplatili!

Teď si ještě můžeme ukázat, co přesně se stalo, na konkrétních případech: 

  1. Hotel Meropi****  s novým aquaparkem na Krétě se vyprodal rychlostí blesku. Na konci ledna jsem prodávala poslední pokojíček v zářijovém termínu.
  2. Rodinné pokoje v hotelu Gaia Village***  na Kosu sice mizely o něco pomaleji, ale i tak už v tuto chvíli není volné ani ťuk.
  3. A v hotelu Club Kastalia***** v Turecku bychom ještě poslední rodinné pokoje pro pět osob našli, ale v cenové relaci o více než 20 000 Kč dráž než právě v listopadu.

 

Co s tím?

Připravila jsem pro vás nový seznam dohromady sedmi hotelů, které vám mohou vytrhnout trn z paty, pokud jste rodina 2+3 a ještě se vám nepodařilo dovolenou pořídit.

Trošičku nás u tuhle chvíli mohou zachránit zájezdy do Bulharska. Nejen proto, že se cenově pohybují v rámci evropských destinací nejníž, ale i proto, že rodinné pokoje pro pět osob tady nejdeme častněji než kdekoli jinde. A cestovní kanceláře také pořád mají dostatečný počet letenek, což  o mnoha jiných destinacích už  bohužel neplatí. Proto je v mém seznamu Bulharsko zastoupeno dokonce pětkrát!

S důrazem na cenu:

Pokud budeme chtít koupit letecký zájezd s all inclusive pro rodiny s dětmi a zaplatit přitom co nejméně, máme dvě možnosti hotelů. Oba dva jsou moc fajn pro rodiny, které nemají přehnané nároky. A pojedou si dovolenou užít bez toho, aby hledali chybičky. Jsou to varianty jedna a dvě.

Třetí hotel by mohl být takovou zlatou střední cestnou. Ceny jsou o něco vyšší. Ale na druhé straně splňuje to, že je přímo na pláži. Pro rodiny s dětmi je to velice oblíbený hotel. Jen už je volný v několika posledních termínech.

Není nad kvalitu:

No ale jsou i klienti, kteří se nespokojí jen tam s něčím. I na vás myslím a představím vám také dva hotely. Oba jsou také v Bulharsku. Ale jsou z úplně jiného světa. Jsou velice osvědčené a kvalitní. A cenami proto někdy převyšují i hotely v dražších destinacích, například v Řecku. Najdete je pod čísly čtyři a pět. A s koupí zájezdu budete úspěšnější pokud zvolíte spíše srpnový termín.

Mimo Bulharsko:

No a pak mám něco i pro ty z vás, kteří rozhodně chtějí na dovolenou vyrazit někam jinak než do Bulharska. Tady se situace sice o dost horší. A vyloženě hledáme jehlu v kupce sena. Ale ani v takové situaci nepřijdete zkrátka. Mrkneme se na jeden hotel s pokoji 2+3 na řeckém Kosu. A na další na Kefalonii. Oba jsou super pro rodiny s dětmi a přitom každý úplně jiný. Najdete je pod čísly šest a sedm.

Začneme tím dost často nejzásadnějším a to cenami. Takto vypadají cenové kalkulace pro všech sedm slíbených hotelů v sestavě 2+3 v hlavní sezóně ↓↓↓

2+3 cenik


  1) Hotel Grenada****

Můžu říct, že tento hotel už zachránit nejednu rodinou dovolenou.

Ceny jsou totiž příznivé a kvalita ucházející. Nachází se na živém Slunečném pobřeží, takže se vám tady bude líbit, pokud máte rádi dynamickou atmosféru nebo máte trošku strach, aby se děti nenudily.

V hotelu působí i český animační tým a vzdálenost k pláži je velmi snesitelná. A kromě pokojů 2+3, zde najdeme i pokoje 2+4, což už je téměř úplná rarita. Hotel má pořád ještě dostatek volných termínů v červenci i srpnu. Odlety jsou z Prahy, Brna, Ostravy na 7 nebo 10/11 nocí. A najdou se ještě pořád i 14ti denní pobyty.


 2) Hotel Merlin****

Je ale dost dobře možné, že na rodiné dovolené toužíte spíše po soukromí a klidu. 

V takovém případě uděláte lépe, pokud zamíříte do hotelu Merlin. Ten leží v o poznání klidnějším letovisku Lozenec. Má hotelovou zahradu s bazény, která nabízí dostatek stínu. Ubytování je nejen v hlavní budově, ale také v dvoupodlažních vilkách. A na pláž je to šest minut.

Úplné ticho a mrto ale ani tady nebude. I zde nepřijdete o český animační tým a jeho program pro děti i dospělé. Takže pokud budete mít chuť, můžete se zapojit. Nebo alespoň poslat dětičky.


 3) Hotel Paradise Beach****

 Šup do výtahu a hurá na pláž!

Ano, skutečně. Tento hotel, který je přímo nad pláží se chlubí tím, že vás k moři zaveze výtahem. A opravdu je docela povedený. Rodinám s dětmi vyhovuje klidnější prostředí, pozvolný vstup do vody i krásné výhledy. I animace se zde konají. A pokud zatoužíte vyjet někam, kde to žije ještě o trochu víc, tak Slunečné Pobřeží je jen pět kilomentů odtud.

V minulém roce byl hotel hezky zrekontruován. A je natolik oblíbený, že některé rodiny už tady byli i dvakrát. Volné termíny pro pokoje 2+3 jsou už jen na konci července a v srpnu s odlety z Prahy a z Brna.


 4) Sol Nessebar Bay/Mare****

Vše na co si vzpomenete.

Takto by se dal ve zkratce charakterizovat hotelový resort pod číslem čtyři. Jedná se o větší komplex tří hotelů se službami na vyšší úrovni. Začíná to tím, že je hotel přímo na pláži. No respektivě ho od pláže odděluje zahrada pokytující stín. Dále je zde pro hosty zdarma aquapark se skluzavkami a divokou řekou. O pozvolném vstupu do vody snad ani nebudu mluvit. A kdyby se snad na nebo objevil mráček, také nic není ztraceno, protože vás tady čeká i krytý bazén.

Výborný all inclusive je samozřejností a k tomu opravdu velice dobrá péče o vás i vaši drobotinu. Můžete si vyzkoušet lukostřelbu, zavlnit se při hodinách salsy. Děti se vyřádí na několika dětských hřištích. A když se večer zavřou bazény, vytáhnou se koule na zorbing a nafounou skákací hrady. Taky se i náročnější klienti často rozplývají blahem.


 5) Sol Luna Bay/Mare****

Zajdeme si dneska na jídlo k italovi? Na tapas nebo zkusíme něco z tradiční balkánské kuchyně?

Takové nelehké dilema budete mít, pokud si jako místo své rodiné dovolené zvolíte hotel Sol Luna Bay nebo Sol Luna Mare. Není to krása? A to všechno v rámci all inclusivu, takže ani nebudete musel vytahovat peněženku.

Hotel leží opět přímo na pláži a má miniaquapark. A pokud dítka vezmete i na pláž, tak je čeká pozvolný vstup do vody, průzračná voda a hodně mušliček. Ale je třeba počítat s tím, že mohou přijít i velké vlny.

Celková atmosféra hotelu je sama o sobě klidnější, příjemná. Ale je třeba mít na paměti, že je častým cílem dovolené právě rodin s dětmi. Takže si asi dokážete představit, že i ten klid je myšlen spíš tak, že sem nedoléhají žádné hluky diskoték.


 6) Hotel Kipriotis Village****

Pokud jste zabrousili až sem, znamená to, že by vás lákala rodiná dovolená i mimo Bulharsko. A zásadní otázka v takové situaci nyní zní:

Jak to máte s vlnami?

Do určitého věku děti mají z mořských vln respekt nebo i strach. Ale takoví puberťáci je milují a pokud byste je vzali někam, kde bude mořská hladina připomínat spíš ryblík, nemusí to být ten pravý adrenalin.

Proto pokud máte menší děti, tak bych vám raději doporučila hotel pod číslem sedm na Kefalonii. Tento na Kosu je také vhodný pro rodiny, ale s většími nebo odvážnějšími dětmi, které se rády ve vlnách vyřádí. A nebudou mít problém nazout boty do vody!

V jiných atributech vám Kipriotis Village bude vyhovovat. Od pláže ho dělí jen nefrektentovaná cesta. Najdete zde tobogány. Vzdálenost od letiště je jen 25 km.  A do hlavního města se dostanete i místním autobusem za necelou půlhodinu.

Hotel je ve variantě 2+3 ještě volný hlavně v týdenních termínech od poloviny července a srpna.


 7) Ionian Sea & Villas Aqua Park****

Překvapivá oáza odpočinku. 

Řecký ostrov Kefalonie není nejčastějším cílem leteckých dovolených. Turistický ruch je zde méně rozvinutý. A už vůbec to není místo, kde byste našli mnoho all inclusive hotelů a ještě k tomu s tobogány. Tento hotel je prostě výjimkou!

Proto se vám tady líbit, pokud máte rádi hlavně přírodu a klid.

A je to ideální místo i pro rodiny s malinými dětmi, díky opravdu pohádkovému vstupu do klidného moře, které je dlouho mělké. Pokud s sebou na dovolenou berete batole, tak je ale třeba počítat s tím, že ubytování typu 2+3 je mezonetového typu, což znamená schody. Když to ale překousněte, nebudete litovat. Hlavně pokud toužíme po klidné dovolené, v přírodně zajímavém prostředí a se skvělým zázemím. A na místě, kam se jen tak každý nepodívá.


 

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře