Jsem Eva Szopová. A od roku 2014 se specializuji se na prodej zájezdů k moři pro rodiny s dětmi.

Kréta 2023: prohlídka 14 hotelů 

Když mi klient do poptávky napíše, že hledá dovolenou vhodnou i pro malé miminko, hned mi blikají v hlavě možné varianty. Stejně tak, jako poptává cenově výhodou dovolenou, ale jsou velká rodina a chtějí rodinný pokoj s oddělenými místnostmi. Mám přehled o tom, v jakých hotelech jsou animační program pro děti v češtině. Kde je v Chorvatsku nejbližší a nejlepší kemp s mobilhomy. Vím, které pláže mají pozvolný vstup do vody a kde je okamžitý sešup nebo neustálé velké vlny. Znám minimální částky nutné k pořízení letecké dovolené. A jsem schopna zhodnotit, jestli má klient riskovat a kupovat zájezd na last minute nebo pořizovat dovolenou co nejdříve. Jsou mi jasné základní požadavky mých klientů a mám pro ně veliké pochopení.

Ale na začátku to tak nebylo...

Egypt Marsa Alam 2022: prohlídka 18 hotelů

Když jsem se jako čerstvá absolventka vysoké školy rozhodla jít za svou vášní a získat praxi v cestovním ruchu, klaplo to. Brzy se ale naivní představa o prodeji letních dovolených v perspektivní cestovní agentuře proměnila v tvrdou realitu. Nejen mě, ale i hromadu dalších lidí vyškolili bleskově během pár dnů a pak už hurá do pracovního procesu. Dlouhé hodiny zavřeni v letních parnech v openspacu bez klimatizace. Nemožnost vzít si během léta ani den dovolené. Práce i o víkendech. A nejistý příjem závislý na prodejních výsledcích. Až nezdravě soutěživá atmosféra v kanceláři.  Pocit toho, že na tuhle práci čeká řada jiných.

A hlavně téměř nulové zkušenosti, pracovní ani životní...

Bulharsko 2021: prohlídka 31 hotelů

Takto jsem čekala u svého počítače a telefonu na poptávky klientů. A když přišly, vždy jsem propadala pochybám. Přicházely i s dotazy: Chceme jet letecky s rodinou k moři. Jaká je minimální částka, kterou musíme mít? Jak se to s tím dítětem zdarma? Máme čekat na last minute nebo koupit dovolenou už teď?

Nejprve člověk spíše hádá. Přehled získává až postupně. Už tehdy jsem ale zjistila, že jakmile přicházejí do hry děti, hledání ideální dovolené se dost komplikuje. Najednou není totiž důležitá jen cena, ale hraje roli každý metr k pláži navíc. Odlet musí být z co nejbližšího letiště. Vstup do vody je potřeba velmi pozvolný. A co teprve velké rodiny. Najít rodinné pokoje za slušnou cenu, to byl tvrdý oříšek.

Nejobtížnější ale bylo vžít se jako mladá a bezdětná holka  do situace mnohočetné rodiny s malými dětmi, která řeší opravdu jiné věci, než jestli stačí dvoje plavky...

Snažila jsem se, ale potřebné zkušenosti chyběly. Některé věci mi připadaly jako malichernosti. Jak někdo může trvat na tom, že pojede jen tam, kde je tobogán? A oddělené pokoje? Copak nemohou spát všichni v jedné místnosti? 

Ale nebyla jsem tak daleko od toho, abych na vlastní kůži zjistila, jaké to doopravdy je ...

Rhodos + Kos 2019: prohlídka 21 hotelů

Dva roky nato se narodila moje první dcera a rok a půl po ní druhá. A já zjistila, že téměř nic není jako předtím. Že i naprosto běžné věci, jako vyjít z domu do obchodu nebo na procházku se v režimu s dětmi stávají celkem slušnou výzvou. A že předtím zdánlivé maličkosti nabývají důležitých rozměrů.

A tehdy jsem se rozhodla spojit tehdy už slušné zkušenosti z cestovního ruchu s nově získanými poznatky rodiče a matky.

Založila jsem svoji vlastní cestovní agenturu se specializací pro rodiny s dětmi. Navázala jsem kontakt téměř se všemi cestovními kancelářemi na českém trhu a prodávám jejich zájezdy. Všechno potřebné najdete na mém webu. Tady se dozvíte, co všechno je zde pro vás připraveno.

Pobyty u moře třídím a vidím z pozice rodiče malých dětí. A tak vypadávají ty nevhodné a krystalizují se jen vhodné a ideální varianty.

Moji klienti mají jistotu široké nabídky, nemusejí tedy obcházet desítky cestovních kanceláří a hledat na vlastní pěst. A zároveň se mohou spolehnout na to, že jim doporučím osvědčené varianty pro rodiny s dětmi, že dokážu poradit a znám odpověď na nejčastější dotazy spojené s cestováním s malými i většími.

Všechny své zkušenosti shnuji v e-booku Návod na štastnou koupi leteckého zájezdu k moři, který si můžete pořídit a i bez let praxe pochopíte, jak koupit ten nejlepší letecký zájezd pro vaši rodinu za co nejlepší cenu. Jaké jsou vaše možnosti a mantinely.

Více informací o e-booku najdete tady >>>