Bulharsko: Nejlepší hotely s all inclusive pro rodiny s dětmi

V mém e-booku 6 nejlepších cílů letní letecké dovolené u moře řadím Bulharsko na hezkou 4. příčku. A mluvím o této zemi jako o nejlevnější destinaci, kam se můžete na rodinnou leteckou dovolenou s all inclusive v rámci Evropy podívat. Ale po mojí poslední návštěvě bulharského pobřeží a prohlídce zhruba třiceti hotelů, jsem svůj názor přehodnotila.

Zjistila jsem, že je nejvyšší čas přestat brát Bulharsko jako z nouze ctnost:

Považovat Bulharsko pouze za cíl lowcost dovolené by v dnešní době byla chyba. V posledních letech šla úroveň hotelů a služeb velice nahoru. A tak tu najdete krásné, čisté hotely, kde se budete cítit dobře. A to i pokud patříte mezi náročné klienty. Je to navíc bezpečná evropská destinace, kam můžete směle vyrazit i s těmi nejmenšími dětmi.

Věnujte ale dostatečnou pozornost výběru hotelu. To je alfou a omega všeho. A přesně s tím vám pomohou moje informace z první ruky. ❤️

Pokud jste ještě nikdy s dětmi na letecké dovolené s all inclusive nebyli a zajímá vás, o jakých cenách tady vůbec mluvíme, spočítejte si reálnou částku podle instrukcí v tomto článku na mém blogu.

Protože mít reálnou představu, je velmi důležité. Ale bohužel málo časté.  😥 

6 důvodů proč letět jako rodina s dětmi do Bulharska

1) Krásné písčité pláže, super pro děti:

Vstup do moře je v Bulharsku krásně pozvolný, hezky po písku. Nemusíte se obávat, že byste na pláži nebo v moři narazili na kameny, které by znepříjemňovaly koupání nebo čvachtání u břehu. Boty do vody rozhodně můžete nechat doma.

Pláže jsou proto ideální i pro malinké děti. A táhnou se tady dlouhé kilometry!

Oproti Turecku, které také nabízí písčité pláže, je tady vstup do vody mírnější a moře nepadá tak rychle do hloubky. Tohle platí obecně o téměř všech plážích v Bulharsku. Takže skoro nemůžete šlápnout vedle. Navíc na plážích najdete mnoho mušlí. O zábavu je tak postaráno. Existuje tedy reálná šance, že byste se dokonce na chvilku mohli začíst do knihy. Nebo alespoň časopisu.

Kombinace písek, mušle, moře totiž dokáže děti zabavit na dlouho.

Naopak počítejte s tím, že jsou tady četnější vlny. Někdy je to fajn zábava, ale jindy kvůli vlnám vyvěsí červenou vlajku a nemůže se do vody, než se moře uklidní. V takových případech oceníte, že velké množství bulharských hotelů má i krytý bazén.

V Bulharsku naopak budete zklamáni, pokud milujete šnorchlování.

Tady pod mořskou hladinou nic moc neuvidíte. To musíte do Egypta.

2) Fajn pokoje pro rodiny

Když srovnám situaci například s Řeckem, tak i obyčejné dvoulůžkové pokoje bývají v Bulharsku větší. Platí tady totiž přísnější pravidla nutných metrů čtverečních na jednu osobu. A vzhledem k dlouhým kilometrům bulharských pláži jsou možnosti ubytování velmi široké.

Proto i snadněji najdete hotely s většími pokoji pro rodiny s dětmi.

Pokud si objednáte pokoj označený jako rodinný (ne dvoulůžkový s přistýlkami), máte v Bulharsku mnohem větší šanci, že dostanete 2 oddělené místnosti. V Řecku to nejčastěji bývá jedna o něco větší místnost.

3) Snesitelné vzdálenosti z letiště

Do Bulharska se létá buď do na jih do Burgasu, nebo na sever do Varny. Vzdálenost z Burgasu na Slunečné pobřeží, kam klienti míří nejčastěji, je asi půl hodiny. A stejná je i vzdálenost z Varny na Zlaté Písky. Na pevninskou destinaci jsou to velmi dobrá čísla.

Třeba v Turecku se totiž klidně dostanete i na trojnásobek.

Do Bulharska se samozřejmě dá jet i autem. Ale cesta je poměrně dlouhá, proto bych auto volila jen v případě, že máte větší děti nebo chcete jet minimálně na 14 dní.

4) Čeští klienti jsou tady vítani

Češi byli historicky úplně první, kdo začal jezdit na dovolenou k moři právě do Bulharska. A tak se zde nebojte svoji národnost přiznat. Bulhaři mají Čechy rádi a v žádném případě se tady nebudete cítit jako klienti druhé kategorie.

5) Fajn i po sezóně

Bulharsko leží severněji než většina dalších přímořských destinací, kam se nejčastěji vydáváme, takže má sezónu o něco kratší. Pokud chcete na moře ke koupání, tak určitě volte termín od půlky června do poloviny září. Na druhou stranu jsem byla velmi příjemně překvapena, jak moc dobře je tady i lehce po sezóně.

Hodně hotelů má totiž kryté bazény, saunu, nebo i wellness.

Takže pokud vám nevadí se na moře jen dívat, nebo se otužovat, bude se vám tady líbit i mimo hlavní sezónu. Odměnou vám budou velmi příznivé ceny.

6) Dobrý poměr cena/kvalita

Poté, co jsem v Bulharsku viděla celou řadu bezchybných, načančaných a velice kvalitních hotelů, jsem přesvědčena, že právě poměr cena/kvalita vás do Bulharska přitáhne. Přesto jsem se setkala s mnoha klienti, kteří byli z bulharských hotelů a úrovně služeb zklamáni.

Často je to tím, že nezvolí dobrý hotel. Většinou totiž berou Bulharsko jako nízkorozpočtovou dovolenou a zvolí nejlevnější hotel, který je přímo na pláži.

A to je kámen úrazu.  👎 

Přímo na pláži totiž chtějí bydlet všichni, a pokud hotel nasadí nižší cenu, má o klientelu postaráno. A už se dál nemusí vůbec snažit. Což prakticky znamená nízkou úroveň služeb a jídlo ve stylu „jen aby bylo“. I na přístupu ke klientům se vše podepíše.

Takové hotely se totiž nemusí starat o to, aby se lidé vraceli. Přijedou jiní.

Naopak vás možná překvapí výborná úroveň hotelů, které nestojí přímo na pláži, ale kam musíte dojít procházkou. Ty se naopak musí otáčet a bojovat o klienty, protože mají právě tento deficit.

A pak v Bulharsku stojí velice kvalitní hotely přímo na pláži nebo velice blízko. Ty pak mají i vyšší cenu. Mnoho klientů by si mohlo říct, že za hotel v Bulharsku je to až příliš.

Právě tento předsudek je odradí od výborné a spokojené rodinné dovolené.

Což je škoda! Proto se podíváme na konkrétní hotely, kde jsem byla. Viděla je na vlastní oči. A mohu vám říct, co od nich čekat. I pro jaké rodiny jsou vhodné. 👨‍👩‍👧‍👧

Tady ve Vyhledávači zájezdů najdete všechny hotely, které ve článku doporučuji a jejich volné termíny i aktuální ceny pro celou rodinu.

Stačí si pak zadat:

  • termín plánované dovolené a počet dní
  • kolik vás je včetně věku dětí
  • odkud budete chtít odlétat

Bulharské hotely a letoviska

Velkou výhodou Bulharska je, že můžete vybírat mezi velmi dynamickými až rušnými letovisky, kde v hlavní sezóně rozhodně nebudete trpět nudou. Ale najdete tady i klidnější místa, kde vaše rodinná dovolená může proběhnnout velice nerušeně.

Je důležité vědět, co upředňostňujete.

Mezi oblíbená a rušnější letoviska patří Slunečné pobřeží a Zlaté Písky. Dynamičtější, ale už spíše rodinně zaměřená je Albena. Další místa jako je Obzor nebo Sv.Konstantin jsou o poznání klidnější.

Jediným větším letoviskem, které jsem v Bulharsku vynechala, je Primorsko. To ale patří zase mezi místa, kam míři velký počet turistů. Já ho pro účely tohoto článku vynechám, protože nerada píšu o něčem, co jsem neviděla na vlastní oči. A nebojte se, i tak toho bude dost.  😁 

Slunečné pobřeží

Velice populární letovisko, které se pyšní širokou písčitou pláží kolem celého zálivu. Celá pláž má devět kilometrů. A najdete zde snad nekonečný počet hotelů. Pobřeží lemuje dlouhá promenáda s restauracemi, obchody, kavárnami a jezdí zde i turistický vláček.

Na samotném jižním konci Slunečného pobřeží, blízko historického Nessebaru, leží snad nejoblíbenější hotel celého Bulharska. 👇 

Hotel Kotva****

Kotva****

Tohle je mezi rodinami s dětmi skutečně notoricky známý hotel. A pokud jste již v Bulharsku s rodinou na dovolené byli, je asi 50% šance, že právě v tomto hotelu. Je skutečně zaměřený čistě na rodiny s dětmi, takže pokud necháte potomky za trest doma, budete se cítít dost nepatřičtě.

Zn.: děti s sebou.  👧 👱‍♂️

Rodiny s dětmi tento hotel vybírají nejčastěji, protože tady najdete skluzavky a tobogány, což je obecně největší lákadlo rodinných dovolených. Děti si prostě mají kde hrát. A to nejen na pláži, na kterou je to z hotelu snesitelných 200 metrů.

Kromě obyčejných dvoulůžkových pokojů nabízí hotel i studia, což jsou prostorné pokoje o 2 oddělených místnostech. Do takového studia se vejdete jako 2 dospělí a až 3 děti.

Což z hotelu Kotva**** dělá jeden z mála hotelů, kde se vejdete do jednoho pokoje v pěti lidech. A kde spíte vy a děti v oddělených místnostech.

Obytná část pokoje Studio v hotelu Kotva****

Další výhodou je, že jedna česká cestovka tady má během letní sezóny i český animační klub. I samotná poloha hotelu je moc fajn. Leží na samotném konci rušného letoviska, takže můžete mít jak klid, tak vyrazit do města za zábavou nebo na procházku do historického Nessebru.

Většině rodin se v hotelu Kotva**** bude líbit.

Cena je přijatelná. Ale pozor si dávejte, pokud máte vyšší nároky. Služby hotelu jsou spíš průměrné. Mezi klienty rozhodně dominují Češi.

Cesta na pláž z hotelu Kotva**** přes písečné duny

Festa Panorama****

Na stejném konci Slunečného pobřeží, ještě o něco blíže Nessebru leží fajn hotel Festa Panorama****. Ten už není určen jen čistě pro rodiny s dětmi. Ale má výborný poměr mezi cenou a kvalitou.

Zázemí pro děti je tady velmi slušné. A vrátilo se mi odtud již několik spokojených rodin.

Výhodou je tady kromě kvality a úrovně služeb i vnitří bazén. Stejně jako hotel Kotva**** neleží přímo na pláži. Ale je to zase jen pár metrů. Takže krátká procházka, při které se ani nestihnete zapotit.

Hotel Festa Panorama****

Melia Sunny Beach Resort****

Zhruba v polovině Slunečného pobřeží leží tento hotel, který mi naprosto vzal dech. Hodnotím jej jako dokonalý pro rodiny s dětmi. A to i v případě, že potřebujete vyšší standard než jen průměr. Ani tady sice nestojíte přímo na pláži, ale těch 70 m, které je třeba překonat, je jedinou vadou na kráse.

Jinak se dočkáte větších skluzavek, krásných pokojů, dobrého jídla a moderní atmosféry.

Hotel je ideální volbou pro mladé rodiny. Na pláži najdete lehátka a slunečníky zdarma a plážový bar, který je součástí all inclusive.

Pláž na Slunečném pobřeží před hotelem Melia Sunny Beach****

Jako rodiny s dětmi máte na výběr: dvoulůžkové pokoje s přistýlkami nebo rodinné pokoje. I ten dvoulůžkový je dostatečně prostorný pro dva dospělé a dvě děti. A kdybyste chtěli víc, rodinný pokoj má 2 oddělené místnosti, 2 koupelny, 4 pevná lůžka. Takže žádné přistýlky.

Tady nejsou třeba žádné kompromisy.

Melia Sunny Beach****

DIT Evrika Beach****

Pokud jste ale ultra nároční a chcete hotel ještě blíž pláže, a ne se skluzavkama, ale s rovnou aquaparkem, tak jste na dobré adrese v hotelu DIT Evrika Beach****. Tento hotel patří mezi nejrychleji obazené hotely v Bulharsku vůbec a je třeba na něj číhat hned, jakmile začnou první projede first minute na léto. Tedy mezi zářím a listopadem předchozího roku.

A to platí i přesto, že cenami se řadí mezi dražší.

Pohled na Slunečné pobřeží z hotelu DIT Evrika Beach****

V tomto hotelu jednoznačně převládá klientela ze západní Evropy. I zde nabízejí kromě dvoulůžkových pokojů ty rodinné se dvěma oddělenými místnostmi a dvěma koupelnami. Hotel od pláže odděluje pouze promenáda. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma.

Hotel Nobel****

Pokud se klidně bez skluzavek a tobogánu obejdete, ale je pro vás důležité, aby byl hotel na dobré úrovni a přímo na pláži, tak doporučuji hotel Nobel****. Naleznete tady opravdu dobré služby. A i když se nejedná čistě o hotel pro rodiny s dětmi, tak si jej náročnější klienti velice chválí.

Hotel má z vnitřní bazén a wellness.

Hotel Wela****

Pokud ale naopak hledáte cenově co nejpříznivější, a přitom kvalitní a příjemný hotel, tak velice doporučuji hotel Wela****. Tento hotel mne velice příjemně překvapil.

Neměla jsem od něj totiž veliká očekávání.

Leží za hotelem DIT Evrika Beach**** směrem dál od pláže. Je od ní vzdálený 400 m, což už je dost. A proto se službami musí snažit. Ve výsledku je to sympatický hotel, s hezkými pokoji, bazénem i barem u bazénu v rámci all inclusive. Pořádá dětské animace, má dětskou hernu i hřiště.

V hotelu mají velmi dobré jídlo a zakládají si na tom, že se neopakuje.

Což bývá v hotelech s all inclusive častý problém. Tady jídla mění a to stejné vám naservírují až za 14 dnů. Což už pravděpodobně budete doma. Kdyby se vám nechtělo vstávat, přijďte až na pozdní snídani. Kdyby vás popadl noční hlad, tak až do 2:00 v noci ulovíte něco k snědku.

A cena hotelu je výborná.

Letovisko Obzor

Když pojedete prstem po mapě bulharského pobřeží směrem na sever, tak 40 km nad Slunečným pobřežím narazíte na letovisko Obzor. To je mnohem menší. Celkově je laděné do klidu, pohodové a rodinné atmosféry.

Takže pokud hledáte poklid, budete v Obzoru správně.

Nečekejte ale místo, kde lišky dávají dobrou noc. V centru městečka najdete obchody, kavárny, restaurace. Kolem pobřeží jsou hotely. Ale není jich tolik jako na Slunečném pobřeží a i pláže jsou méně plné. Často patří vyloženě jen hotelu a nikdo další na ně nezavítá.

V Obzoru jsou hned čtyři výborné hotely pro rodiny s dětmi. První tři jsou skvělou volbou pro náročné klienty. A poslední je ekonomičtější varianta, dále od pláže.

Reina del Mar*****

Začneme hned pěkně zhurta. Můžete si všimnout, že tento hotel je naší první 5*. A je skutečně pro rodiny, které mají rády luxus a výjimečné ubytování.

Reina del Mar***** je nově postavený komplex hotelu a apartmánů, které vám vezmou dech.

Pobyt je tady s ultra all inclusive. Pokoje jsou nádherné a luxusní. Najdete tady několik bazénů. Z nich některé, včetně dětského bazénu, jsou vyhřívané. Bary jsou, jak u bazénů, tak na pláži. A v rámci all inclusive mají i dovážený alkohol.

Ubytovat se můžete buď ve dvoulůžkovém pokoji s přistýlkami, o výměře 40 m2 čtverečních, nebo v apartmánu s opticky oddělenou spací částí (třeba s výhledem na moře). Klienti mohou využívat služeb vedlejšího 4* hotelu Miramar, který má o hvězdičku méně, ale pořád je výbornou volbou i pro náročné. 👇

Hotel Clubhotel Miramar****

I tento hotel patří kvalitou i cenou do vysoké kategorie. Je to hezký, menší hotel na pláži. S brouzdalištěm a malými skluzavkami. Ideální pro náročné rodiny s malými dětmi. Dětská postýlka se dá vyžádat zdarma.

Je tady italská à la carte restaurace s nádherým výhledem. Ale třeba i vnitřní bazén. A minibar je v ceně all inclusive. Což se jen tak nevidí.

Jako rodina můžete bydlet ve dvoulůžkovém pokoji superior s přistýlkami, kde si při 30 m2 si na nedostatek místa nevzpomenete.

Hotel hotel Miramar****

Hotel Sol Luna Bay Resort****

Pokud máte větší dítka a malé skluzavky už jim stačit nebudou, protože potřebují rovnou tobogány, tak zamiřte do hotelu Sol Luna Bay****. Tento hotel patří k těm, které mne opravdu nadchly. A mohou sem zamířit i velmi nároční klienti.

Mnoho rodin se sem vrací s železnou pravidelností. 👙

Leží přímo na pláži, přesto má i vnitřní bazén. Kromě all inclusive a má i bulharskou a italskou à la carte restauraci. Wi-fi je tady i na pokoji zdarma.

Do rodinného pokoje v tomto hotelu se vejdete až v pěti lidech. Takže opět jedna z variant i pro rodiny, které s dětmi nešetřily a mají rovnou 3.

Hotel Sol Luna Bay****

Sunrise All Suites****

No a protože všechny dosavadní hotely v letovisku Obzor byly finačně náročnější, je na čase představit si i levnější variantu ubytování. Správně tušíte, že budete muset jít dál od pláže. V tomto případě asi 500 metrů. Tady už jsme skutečně dále od civilizace. Do centra městečka je to 2 km. Ale dá se tam dostat autobusem. Případně je tady výbornou volbou půjčit si auto.

Tento hotel je spíš apartmánovým komplexem, což ale vůbec nebrání ubytování s all inclusive. 🍷

Apartmány mají tu výhodu, že jsou prostorné a navíc mají i pračku a kuchyňku. Což uvítáte, když budete potřebovat ohřát vodu na sunar nebo když máte s sebou někoho, kdo má speciální dietu a potřebuje all inclusive doplnit jiným typem stravy.

Bazén pro hotelem Sunrise All Suites****

Před apartmánovým komplexem jsou bazén, brouzdaliště i biotop.

Pokud hledáte klidnější ubytování v zeleni, výborné pro rodiny s dětmi, tak se vám tady bude líbit. Apartmány jsou buď s jednou ložnicí, nebo se dvěma, kam se vejde nejen rodina 2+3 (dva dospělí, tři děti), ale dokonce až 6 osob.

Což už je opravdu nevídané!

Na pláž je to tady sice procházkou, ale za lehátka a slunečníky platit nemusíte. A bude tady na vás čekat plážový bar, který je součástí all inclusive. I ostatní služby jsou v hotelu na velice dobré úrovni.

Letovisko Zlaté Písky

Pláž ve Zlatých Píscích před hotelem Astoria Mare****

Zlaté Písky jsou mezi bulharskými letovisky známým pojmem. Patří mezi hodně navštěvovaná místa. Na místní promenádě to v hlavní sezóně vyloženě žije. Výhodou kromě krásné, dlouhé, písčité pláže je i to, že tady najdete řadu kvalitních hotelů velmi blízko moře.

A to je často to, oč tu běží.

Začneme sympatickým hotelem, který je skvělý snad ze všech úhlů pohledu:

  • Na pláž je to, co by kamenem dohodil.
  • Má výborné zázemí pro rodiny s dětmi.
  • Je velice kvalitní.
  • Hodně oblíbený německou klientelou.
  • Cena je slušná.

Astoria Mare****

Dětské hřiště na terase hotelu Astoria Mare****

Tento hotel řadím mezi vhodné i s malinkými dětmi v kočárku nebo batolaty. Ve třetím patře má totiž hotel velkou terasu s bazény a dětským hřištěm a krásným výhledem na moře. Na pláž je to jen přes nefrekventovanou cestu. A kousek je promenáda k večerním procházkám. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma a je tady i bar zahrnutý v all inclusive.

I když tento hotel vypadá nenápadně, bývají tady spokojené i náročnější rodiny.

Další výhodou je, že se sem klidně můžete vydat i mírně před sezónou nebo po ní. Najdete tady totiž i krytý bazén. A budete mít klid a velmi dobré zázemí, přes den se můžete slunit na terase, odpočívat a vychutnávat si pohled na moře.

Do dvoulůžkového pokoje s přistýlkami se tady pohodlně vejde i rodina se dvěma dětmi. A můžete mít i boční výhled na moře.

Terasa hotelu Astoria Mare****

Nyní se úrovní, ale i cenou hotelu posuneme výš. A dostaneme se k hotelům, u kterých je těžké najít chybu na kráse.

Prvním z nich je ve Zlatých Píscích hotel z osvědčené sítě Melia, tentokrát dokonce jako 5*.

Melia Grand Hermitage*****

Budova tohoto hotelu je od moře vzdálená asi 150 m. A mezí ní a mořem leží v terasovitě upraveném svahu bazény. U tohoto hotelu máte možnost se schovat pod strom do přirozeného stínu.

A nechybí tady ani větší tobogány!

Najdete tady opravdu vše, co ke spokojené rodinné dovolené potřebujete. Včetně baru na pláži, dětské herny, vnitřního bazénu i wellness.

Pokud navíc toužíte po tom, aby vaše dovolenkové ubytování mělo moderní šmrnc a bylo opravdu potěchou pro oko, tak na své si přijdete ve dvou následujících hotelech řetězce Grifid.

Grifid Encanto Beach****

Krásný, barevný, designový hotel pro velmi náročné klienty. Od pláže jej dělí jen místní promenáda. Jsou tady i skluzavky, ale tentokrát pro menší děti.

Bar hotelu Grifid Encanto Beach****

Celý hotel je příjemný, moderní. Na pláži rozhodně nechybí slunečníky, lehátka i bar v rámci ultra all inclusive. I v tomto hotelu je krytý bazén a luxusní spa centrum se třemi typy saun.

Pokud si nevystačíte s dvoulůžkovým pokojem, pak jsou vám k dispozici rodinné pokoje o 36 m2 se 2 oddělenými místnostmi (pokoje dělí posuvné dveře).

Grifid Vistamar****

A pokud si kromě krásného ubytování, vybavení a služeb potrpíte i na výborné jídlo, tak budete jako doma v dalším hotelu řezerce Grifid. Kromě klasického ultra all inclusive s nekonečným výběrem dortíků můžete využít i 4 à la carte restaurace, nebo dokonce vyrazit na večeři do jiného hotelu ve stejném řetězci.

Výhled z hotelu Grifid Vistamar****

Ani děti nepřijdou zkátka, protože mohou využít aquapark jiného hotelu stejného řetězce.

Dvoulůžkové pokoje v tomto hotelu umožňují s maximálně jednu přistýlku. Rodinám se dvěma dětmi je určený krásný pokoj Junior Suite, což je jedna velká místnost. Nebo pak Suite, což jsou dvě oddělené místnosti.

Dvoulůžkový pokoj s přisrýlkou hotelu Grifid Vistamar****

Letovisko Albena

Tohle letovisko, pojmenované po hlavní hrdince divadelní hry předního bulharského autora, je pro rodinnou dovolenou naprosto skvělá volba. Mě osobně nadchla. Atmosféra letoviska je totiž tak akorát. V hlavní sezóně tady dokáže být živo, ale celkově je Albena hodně orientovaná právě na rodiny. Je tady krásná, široká písčitá pláž. A tím rozhodně její přednosti nekončí.

Najdete tu veliký aquapark, který bývá otevřený od poloviny června do poloviny září.

Plážové hotely ve tvaru pyramidy v letovisku Albena

Toto letovisko se od ostatních liší tím, že všechny hotely jsou ve správě města Albena. A to cestovní ruch orientuje i ekologickým, zeleným i lázeňským směrem. Proto ve všech místních hotelech najdete až 50 % ovoce a zeleniny z lokálních zdrojů. Včetně vína, rakije i jablečného moštu. Místní minerální vodu můžete nejen pít, ale se v ní koupat v hotelových bazénech.

Z odpadků se vyrábí bioplyn, hotely mají solární panely a celkově se část zisku vždy investuje udržitelným směrem.

Hotely v Albeně se tradičně staví do tvaru pyramidy, a to i ty nové. Na vyžádání dostanete bezlepkovou, vegetariánskou i veganskou stravu. A u všech hotelů platí, že dvě lehátka a slunečník mají klienti na pláži zdarma.

Veřejný aquapark v Albeně

Albena je sportovně laděná. Takže tady najdete 22 tenisových kurtů, 30 dětských hřišť nebo školu jízdy na koni. Vede tudy i 9 km cylostezska do letoviska Balčik. Ale nezanedbává se ani kultura. Bývají zde koncerty a jiné kulturní programy.

Absolutní perlou, a to nejen v Albeně, ale v celém Bulharsku je hotel Maritim Hotel Paradise Blue*****. Je to samozřejmě i ten nejnovější, který v Albeně stojí. Pak se podíváme na další zajímavé hotely, které jsou blízko pláže. A na konec na hotel, který je sice dál od pláže, ale má zdarma neomezený vstup do aquaparku.

Maritim Hotel Paradise Blue*****

Pohled z okna hotelu Maritim Hotel Paradise Blue*****

Tento 5* hotel slibuje ráj a mohu i svým kritickým a zkušenějším okem povrdit, že není daleko od pravdy. Nový a opravdu designově vymazlený hotel postavený v tradičním pyramidovém stylu neurazí ani velice náročné. Nabízí i krytý bazén ve spa centru a půjčovnu kol.

Od místní nádherné pláže jej dělí jen promenáda a soustava bazénů se středními skluzavkami.

To je prostě značka ideál. Jedinou jeho vadou na kráse, která odradí mnohé rodiny s dětmi, je, že nenabízí all inclusive, ale jen polopenzi.

Do prostorných dvoulůžkových pokojů dostanete až dvě přistýlky. A je tady i set na přípravu kávy a čaje. (Což se hodí, když máte s sebou miminko.)

Flamingo Grand Hotel & Spa*****

Pokoj v hotelu Flamingo Grand Hotel & Spa*****

150 m od pláže stojí hotel, který se taky pyšní 5*. Je nejvíce z celé Albeny zaměřený na lázeňství, wellness a zdraví. Je dokonce propojený s poliklinikou a díky svému spa centru s krytým bazénem může být otevřený celoročně.

Je to hotel na dobré úrovni s hezkými až čtylůžkovými studii, kde tentokrát najdete nejen set na přípravu kávý a čaje, ale rovnou i sporák, mikrovlnku a ledničku.

I tady stejně jako v přechozím hotelu platí, že nenabízí all inclusive, ale polopenzi.

Díky vybavenému kuchyňskému koutu je to výborný hotel pro klienty s různými typy stratovacích omezení nebo stylů a zase pro rodiny s malinkými dětmi.

Laguna Garden****

Pokud ale opravdu toužíte po minimálních starostech s jídlem a hledáte jednoznačně all inclusive, tak dobrou volbou může být v Albeně tento hotel 130 metrů od pláže. Jdeme zde o hvězdičku, a pocitově možná i o hvězdičku a půl, níž, ale pořád je to moc hezká varianta.

Poloha je fajn a cena příznivá.

Takže pokud se vám moc zamlouvá Albena a průměr služeb vás neurazí, tak tady budete spokojeni.

Calimera Ralitsa Superior****

Hotel Primasol Ralitsa Superior****

Pokud upřednostníte all inclusive a neomezený vsup do aquaparku, doporučuji hotel Ralitsa. Pro rodiny s dětmi je fajn, na úrovní 4*. Hotel je blízko zmiňovanému aquaparku, ale vzdálenost k pláži už je větší. Je to víc než 900 m a jezdí zde hotelový vláček.

3 hotely navíc v dalších letoviscích

Azalia****, letovisko Sv.Konstantin a Helena

Hotel přímo na pláži, se skluzavkami a za dostupnou cenu by nebylo dobré vynechat. Tento hotel je díky vyjmenovaným vlastnostem u rodin s dětmi velmi častou volbou. A rozhodně má být proč. Letovisko se řadí mezi ty klidnější.

V hotelu v případě nepřízně počasí nechybí krytý bazén ani sauna.

Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma. A kvalita služeb je průměrná. Pokud jsou pro vás poloha na pláži a skluzavky zásadní, tak nad ostatním lze lehce přivřít oko. 😉

V tomto hotelu se v sezóně 2024 dočkáte animací v českém jazyce.

Pohled na pláž z hotelu Azalia****

Hotel Sunny Day***

Pokud máte ale naopak menší dítě a skluzavky by si ještě neužilo, tak velice doporučuji zvážit hotel Sunny Day*** ve stejném letovisku. Hlavní výhodou je, že letovisko je menší a klidnější. Tento hotel stojí přímo na pláži. A má fajn zázemí právě pro rodiny s malinkými dětmi.

Pláž před hotelem Sunny Day***, kde vytéká minerální pramen s teplou vodou.

Topola Skies Resort and Aquapark****

A tento článek zakončíme hotelem, který se od všech ostatních naproto liší. Neleží totiž v žádném z letovisek, ale stojí samostatně uprostřed přírody. Je postavený nad pláží a výhledy odtud jsou překrásné. Není lepší místo na pozorování západu slunce.

Hotel je za dobrou cenu, má velmi dobrou úrověň, a dokonce i vlastní aquapark.

Nekonečný bazén v hotelu Topola Skies****

Pokud jste četli pozorně, je vám jasné, co to znamená. Nebudu vás napínat: Samozřejmě je daleko k pláži, cca 1 km. Svézt se můžete hotelovým autobusem.

Tou druhou a pozitivní stranou mince je vybavení hotelu, kde kromě aquaparku i s velkými skluzavkami najdete třeba i lanový park a za poplatek zipline. Takže adrenalin zaručen.

Vyzkoušeno na vlastní kůži!  🤪 

Pokud máte dvě děti, ubytujte se v hezkých a prostorných apartmánech. Mají dvě místnosti, kuchyňský kout i set na přípradu kávy nebo čaje.

A k tomu všemu all inclusive.

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře