Chorvatsko pro rodiny s dětmi: 5 míst, která jsou sázkou na jistotu

Pokud se jako rodina s dětmi chcete vydat na dovolenou k moři, nebývá úplně snadné vybrat, kam přesně jet. Vaše nároky budou totiž jiné, než kdybyste byli bez dětí. Budete chtít, aby si dovolenou užili všichni: Jak malí, tak velcí. A dokonce i dospělí!

Já rodinám s dětmi nejvíce doporučuji, zvolit pobyt v mobilním domku v některém z přímořských kempů.

Mobilní domky jsou totiž výborné právě pro dovolenkové bydlení a zahraniční kempy (nebo resorty, chcete-li vznešeněji) bývají výborně vybavené. Což se nejvíce hodí právě rodinám.

V tomto blogovém článku vám prozradím 5 míst, která pro takovou dovolenou doporučuji nejvíce. A navíc je řadím přesně podle toho, jak často si je rodiny s dětmi u mne kupují.

Co byste měli vědět předem:

A) Kdy kupovat

Všechny tyto možnosti rodinných dovolených jsou žádané. Proto doporučuji s nákupem neotálet. Na poslední chvíli byste z těchto možností nekoupili už vůbec nic. Je třeba zaujmout opačnou strategii. Fakt je ten, že:

Každý rok zhruba v březnu bývá už většina termínů v těchto kempech plná.

Pobyty se začínají prodávat už během předchozího léta, kdy bývá po omezenou dobu nákup dovolené nejvýhodnější v rámci tzv. předprodejů. Prodává se totiž za ceny probíhající sezóny a platí slevy za včasný nákup.

Kolem konce září tyto předprodeje končí. Ceny se aktualizují na další léto a ještě zhruba do konce února dalšího roku platí sleva za včasný nákup, která se postupně snižuje, a oblíbené termíny mizí.

Takže pokud dokážete udělat rozhodný krok a rezervovat pobyt už během předprodejů, tak svému rodinnému rozpočtu pomůžete nejvíce.

B) Proč do mobilních domků

Zlí jazykové tvrdí, že rodiny s dětmi nemají dovolenou. Že jen hlídají děti na jiném místě. Kus pravdy na tom sice je, ale také se dá podniknout pár kroků k tomu, aby vaše dovolená přece jen byla alespoň trochu odpočinkem a odreagováním i pro dospělé.

Zvláště pokud se cítíte rodičovstvím hodně zmoženi.

Upřímně řečeno, tou nejlepší variantou skutečně odpočinkové rodinné dovolené je vyrazit na leteckou dovolenou s all inclusive. Jenže k tomu je třeba:

Rozhodně to není univerzální cesta pro všechny.

Pobyt v mobilních domcích v některém z kempů, o kterých ještě bude řeč, proto považuji za druhou nejlepší variantu dovolené s dětmi.

Jednoduše proto, že pokud si i dospělí chtějí dovolenou užít, je fajn, když:

  • se děti baví
  • máte po ruce veškeré možné zázemí: restauraci, stánek s pečivem, bankomat, obchod…

To všechno vám pobyt v mobilních domcích umožní. Budete mít dobré bydlení s klimatizací, sociálním zařízením a možností i něco rodině uvařit nebo ohřát. Vychutnat si jídlo na terase. A k tomu můžete navíc využívat veškeré vybavení kempu.

O tom, s jakým zázemím můžete počítat, se dozvíte v detailech jednotlivých kempů. Orientovat se můžete také podle hvězdiček.

A teď už se podíváme na zcela konkrétní možnosti. Všechny tyto kempy (resorty), jsem viděla na vlastní oči a prodávám je nejraději. U každého se můžete podívat i na krátké video a orientační cenovou kalkulaci.

Který z kempů bude ten pravý právě pro vaši rodinu, záleží na věku vašich dětí a na tom, co upřednostňujete:

Je pro vás nejzásadnější písčitá pláž a pozvolný vstup do moře? Nejlepší bude kemp San Marino****.

Chcete mít v kempu skluzavky a tobogány? Zamiřte do Lanterny****.

Láká vás možnost procházek do města? Kemp Padova**** bude tím pravým.

Chcete hezký kemp s bazény a fajn pláží, který je blízko na dojezd? Zvolte kemp Bi Village****.

Je pro vás nejdůležitější nádherná pláž a příroda? Bude vám skvěle v kempu Dole**.

1) Lanterna Premium Camping Resort ****

Chorvatsko, Istrie

Začneme dovolenkovým bestsellerem. Kemp Lanterna**** je na plné čáře místem, které si u mne kupuje nejvíce rodin s dětmi. Poslala jsem jich tam už pěknou řadu. A naprostá většina byla velice spokojená. Kemp Lanterna**** je sázkou na jistotu. Je to jeden z největších, nejznámějších a nejlépe vybavených resortů v celém Chorvatsku. A místem, kde bývají děti i rodiče nadšeni. Důvody se dozvíte ve videu:

V kempu doporučuji zvolit ubytování v mobilních domcích Lux, odkud to budete mít blízko do vyhřívaného (na 28 °C) aquaparku se skluzavkami. A na pláž asi 300 m.

S dětmi se tady budete mít výborně během hlavních prázdnin. Ale vzhledem k vyhřívanému aquaparku není třeba se bát ani termínu od poloviny června nebo na začátku září.

Chcete vědět, zda jsou mobilní domky v tomto kempu ještě volné a jaká je aktuální cena? Zadejte název Lanterna Premium Camping Resort **** tady do vyhledávače >>>

2) San Marino Camping Resort ****

Chorvatsko, ostrov Rab

Když jsem poprvé přijela na tohle místo, tak mi doslova spadla brada. I když jsem to několikrát četla v popiscích, tak dvě písčité pláže v Chorvatsku mě i tak překvapily a nadchly. U jedné z nich leží kemp s mobilními domky, které jsou proto výbornou volbou pro rodiny obzvláště s malými dětmi.

Předtím jsem písčité pláže (dostupné autem) znala jen ze severu Itálie. Tam mě vždycky štvalo, že nejsou na pohled úplně hezké a taky se tam nedá ale vůbec plavat. Ani tady to s opravdovým plaváním nebudete mít lehké.

Ale když si popojdete, tak se dočkáte.

Líbí se mi taky i docela živý podmořský život. I v malé hloubce uvidíte plavat rybky a taky se taky dá šnorchlovat i s malými dětičkami.

Tento kemp velice doporučuji i přesto, že leží na ostrově a s dětmi máme tendenci volit k moři co nejkratší cestu. Trajekt na ostrov Rab je totiž krátký (cca 20 min.) a jezdí často. A proto to pro vás i pro děti bude spíš zážitekem navíc.

Lopar na ostrově Rab je pro rodiny s malými dětmi velmi oblíbenou oblastí. V hlavní sezóně je tady proto spíš rušněji a klidná místa je třeba hledat.

Pokud upřednostňujete klid, volte termín v červnu nebo na začátku září.

Mně se oblast Loparu na ostrově Rab napoprvé zalíbila natolik, že jsem sem pak na dovolenou vzala celou rodinu. Proto se podrobnější informace třeba o dalších plážích, jiných možnostech ubytování i výletech dočtete v tomto článku.

Pro většinu rodin s dětmi budou nejlepší mobilní domky Lux právě v kempu San Marino****. Ty jsou jen 200 m od pláže. A dalšími výhodami je, že:

  • kemp leží na rovince,
  • patří svou rozlohou mezi menší, takže se tolik nenachodíte,
  • blízko kempu, u pláže, je i tobogán (za poplatek).

Chcete vědět, zda jsou mobilní domky v tomto kempu ještě volné a jaká je aktuální cena? Zadejte název Resort San Marino**** tady do vyhledávače >>>

3) Centro Vacanze Bi Village ****

Chorvatsko, Istrie

Teď se vrátíme z ostrova zpátky na pevninu na sever Chorvatska. Ten je naprosto typický tím, že nejčastější variantou pláží tady bývá střídání betonových plat s menšími kamínkovými plážemi.

A, upřímně řečeno, takové koupání hodně rodin s dětmi odradí.

Ale co by to bylo za pravidlo, kdyby k němu neexistovala výjimka? Právě tou je hezká 1 km dlouhá oblázková pláž, které leží před kempem Bi Village**** ve Fažaně u Puly.

Když spojíme fajn pláž s tím, že nepojedete k moři dlouho a ještě k tomu přidáme i možnost koupání v bazénech s menšími skluzavkami, máme tady další dovolenkový bestseller.

Tento chorvatský kemp s italským názvem patří mezi větší, výborně vybavené a velmi příjemné. A na své si tady přijdou i velcí sportovci a milovníci projížďek na kole nebo procházek.

Bydlet můžete v mobilních domcích Lux Grand, které jsou o něco větší. Na pláž to budete mít 250 m po rovince a jedna ze tří soustav bazénů bude jen 100 m od vašeho bydlení.

Novinkou pro léto 2024 jsou pak ještě větší mobilní domky Lux Grand Family, které mají 3 ložnice a 2 sociální zařízení. A jsou proto ideální pro velké rodiny.

Chcete vědět, zda jsou mobilní domky v tomto kempu ještě volné a jaká je aktuální cena? Zadejte název Centro Vacanze Bi Village**** tady do vyhledávače >>>

4) Padova Premium Camping Resort****

Chorvatsko, ostrov Rab

No a teď něco pro ty, kteří si dovolenou neumějí představit bez procházek do města. Tento kemp leží půl hodiny chůze po promenádě od hlavního města ostrova Rab, které mu se (a právem) pro jeho malebnost přezdívá „malý Dubrovník“.

Ale není to jediná výhoda tohoto místa.

Ty další jsou:

  • menší rozloha kempu,
  • opravdu hezké a moderní mobilní domky,
  • z pláže na ubytování jen 50 až 100 m,
  • fajn i s menšími dětmi.

Mobilní domky, které si můžete u mne zarezervovat, jsou typu Premium Exclusive. Jsou nové, moderní a úrovní tedy výš než fajn standardní mobilní domky typu Lux v ostatních kempech.

Chcete vědět, zda jsou mobilní domky v tomto kempu ještě volné a jaká je aktuální cena? Zadejte název Padova Premium Camping Resort**** tady do vyhledávače >>>

5) Camping DOLE **

Chorvatsko, Makarská

No a teď už se dostáváme mnohem více na jih Chorvatska. Možná se ptáte, proč by člověk s dětmi jel tak daleko? Důvod tady je. Dojedete totiž do oblasti, kterou považuji za nejhezčí v celém Chorvatsku. Krásné oblázkové pláže tady lemují borovice a okolní vysoké hory.

Jednou z výhod bydlení v kempu Dole** je, že místní oblázková pláž bývá méně zaplněná než ty přímo v letoviscích. Jak to tady vypadá, se podívejte ve videu:

Osobně se mi tohle místo líbilo natolik, že mi s rodinou stálo i za delší cestu. Co se týče ubytování, tak tady najdete jeden typ mobilních domků, který ve chvíli, kdy se dá do prodeje, doslova mizí pro rukama. A už v září bývá polovina termínů na další léto pryč.

Jsou to mobilní domky typu X-line, které stojí přímo nad pláží.

Těchto mobilních domku je jen pár. Terén kempu potom totiž stoupá a další mobilní domky, ačkoli jsou také třeba v první řadě u pláže, jsou umístěny v kopci. Dolů na pláž je třeba sejít po schůdcích (cca 10–20 schodů). Takto se dostanete na malé malebné plážičky, ale i větší hlavní oblázkovou pláž.

Většina mobilních domků typu Lux stojí takto v kopci nad pláží. Budete mít proto bydlení pod borovicemi mezi kterými je z terasy krásný výhled na moře.

Některé mobilní domky jsou zase blíže promenádě a vesnice Blato.

Tento kemp má 2*, což znamená, že od jeho vybavení nemůžete čekat to samé jako od 4* kempu. Bydlení řešit nemusíte, mobilní domky jsou všude podobné. Ale počítejte s tím, že se tady nekonají dětské animace ani tady nenajdete bazén. Vybavení kempu je jen základní. Ale včetně menšího obchodu, stánku s pečivem a restaurace.

Ale příroda a koupání vám vynahradí vše ostatní.

Chcete vědět, zda jsou mobilní domky v tomto kempu ještě volné a jaká je aktuální cena? Zadejte název Camping Dole** tady do vyhledávače >>>

Další důležité věci, se kterými je třeba počítat:

Termíny a délka pobytu

Pobyty v těchto mobilních domcích jsou vždy na týden. Tedy 7 nocí, vždy od soboty do soboty. Pokud byste chtěli být na dovolené déle než týden, tak by bylo třeba spojit dva termíny a zůstat 14 dní.

Doprava

Vyrazit na tato místa můžete vlastním autem. Do všech míst je možné si dokoupit i autobusovou dopravu. V takovém případě je pro vás nejlepší, pokud bydlíte blízko Brna. Odtud totiž vyráží hlavní autobus, který vás už jen s nutnými přestávkami doveze až na místo. Do Brna je možné si připlatit svoz z mnoha míst České republiky. Ale je třeba počítat s tím, že cesta bude o to delší.

Jídlo

Pobyty jsou s vlastní stravou. Takže můžete kombinovat vaření s chozením do restaurací podle vaší libosti. Bohužel ani v jedné variantě není možné připlatit si předem snídaně, polopenzi ani plnou penzi.

S českou cestovkou, nebo přes Booking?

Pobyty v mobilních domcích, které já prodávám a najdete je přes vyhledávač, jsou přes českou cestovní kancelář. Na místě vás tedy bude čekat i český delegát. Pokud si říkáte, zda by nebylo lepší jet sice do některého z těchto míst, ale na vlastní pěst, tak se určitě podívejte i na Booking.

Můžete takto srovnat ceny. Nebo se podívat, zda by se nenašel termín nebo typ ubytování, který by vám vyhovoval více. Odkazy na Booking najdete tady:

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře