Letecký zájezd zn. ideál – all inclusive, hotel na pláži, tobogány

Pokud je něco v mojí práci jako přes kopírák, tak je to právě tato představa o ideálním leteckém zájezdu k moři pro rodiny s dětmi. Hotel s all inclusive, přímo na pláži a s tobogány. Už se ani nedivím. A vlastně mne spíš překvapí, když má některá z rodin jiné požadavky.

Co si budeme nalhávat. Sama docela malé děti mám, takže to naprosto chápu. Zamlada jsem si sice koupila letenky, sbalila batoh těsně před odletem. A zvědavě objevovala svět s kapesním nožíkem v kapse.

Ale teď jsem i já vyznavačkou dovolené typu lážo plážo na maximum.

Asi zato můžou hormony!

Důvody jsou jasné

Někteří dobří známí vám budou tvrdit, že s dětmi to nikdy není dovolená. Ale když budete mít stravování all inclusive, hodně starostí vám přirozeně odpadne. Nejen co se týče jídla. Budete mít zajištěna i pitíčka pro děti i manžela nebo manželku. A ještě k tomu vás už nebudou čekat další velké výdaje navíc. To je opravdu velké lákadlo pro maminky i tatínky.

Proto je all inclusive tolik oblíbený.

I když se postará o to, že se z dovolené vrátíte o pár kilo na kontě lehčí. A s pár kily na břichu (či jiných problémových partiích) navíc.

 

Bydlet přímo na pláži.

To je další věc, o kterou je rvačka. Člověk by totiž rád po příchodu na pláž měl ještě co nejvíce energie. A pokud k ní vede desetiminutová procházka, tak je panuje veliké riziko toho, že veškerou sílu načerpanou nočním spánkem rodič poztrácí u prvního stánku se suvenýry nebo se zmrzlinou.

No a tobogány?

Ty jsou tady taky pro rodiče. Aby měli chvilku klidu a mohli se na lehátku přečíst alespoň úvodní kapitolu jedné z hromádky knih, které si sbalily s sebou. Nebo si dali drink a jen sledovali šťastné úsměvy svých dětí. A tiše doufali v to, že místní plavčík zde pracuje nejen proto, že dobře vypadá v plavkách.

Kámen úrazu

I když je mi to všechno jasné a chápu to, musím se přiznat, že vždycky, když mi přijde právě taková poptávka zájezdu (all inclusive, na pláži, tobogány), trošku se mi zježí chlupy po těle. A to ze dvou důvodů.

Za prvé poptávka zde velice převyšuje nabídku.

Prostě zdaleka ne každý hotel stojí přímo na pláži. K tomu má all inclusive. A tobogány navíc. Ale rodin, které  by takto rády prožijí svou dovolenou je hodně. 

Hoteliéři si toho jsou vědomi stejně dobře jako já. Takže pokud některý z hotelů splňuje všechny tyto tři podmínky, bývá to často důvodem k tomu dost přitlačit na cenu.

Takže hodně hotelů s těmito charakteristikami se cenově pohybuje příliš vysoko. 

 

V ten pravý čas

Už je vám asi dost jasné, že pokud je tohle vaše vytoužená dovolená je třeba s výběrem zájezdu spěchat. Jste totiž v podobné situaci jako rodiny se třemi dětmi, o kterých byla řeč minule.

Pokud jste už četli můj Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři, tak také víte, že klidně stačí to, že máte dítka jen dvě. A k tomu i přesnou představu o vaší rodinné dovolené.

A otálení s plánováním se vám nevyplatí.

Řeknu vám to tak. Klientům, kteří po zájezdu pátrají až ve chvíli, kdy se probudí ze zimního spánku, se většinou rovnou ptám, co je pro ně důležitější, zda hotel přímo na pláži nebo tobogány.

Protože je mi jasné, že na shánění dokonalého hotelu v rozumné cenové relaci je dost pozdě.

Ale to určitě není váš případ!

K jádru věci

Protože hledání rodinné dovolené není vždycky taková romantika, jak to vypadá, nabízím pomocnou ruku. Dokud je čas. Vybrala a připravila jsem pro vás pět hotelů včetně cenové kalkulace, které skoro všechny mají tu vytouženou trojku – all inclusive, pláž co by kamenem dohodil i magické tobogány.

První z nich je takový opravdový ideál. Rodiny s dětmi tam bývají nadšené. Je na řeckém ostrově Korfu. Jenže není úplně nejlevnější.

Proto jsem pro ty z vás, kteří touží po dovolené typu plážo plážo na maximum, ale za minimum, našla tři levnější alternativy.

Neříkám, že jsou zadarmo. Zadarmo člověk může zůstat doma. Ale v rámci našich požadavků patří k těm nejlevnějším. Zároveň ale vhodným pro rodiny i s malými dětmi. Protože pláže mají pozvolný vstup do moře.

A ta poslední možnost?

To je takový můj tip navíc. Jde o hotel na Krétě, který sice není přímo na pláži. Ale těch sto metrů se vám dost vyplatí ujít. Je to totiž oblíbená pěti hvězda, za dobrou cenu, kde skvěle vaří. A letos v létě budou mít hosté zdarma vstup do nového aquaparku.

Kalkulace:

Tobogány 2


1) Aquis Sandy Beach **** Korfu

Tento hotel se málokomu nelíbí. Je ideální v tom smyslu, že leží na krásné dlouhé písčité pláži s pozvolným vstupem do vody. Větší děti se zde klidně mohou vyřádit na tobogánech. Každý den se zde konají animační programy.

Hotel je přitom v klidném a pohodovém prostředí.

 


2+3) Pegasos Royal & Resort ***** , Pegasos Club ****+  Turecko

Pokud hledáme mezi leteckými zájezdy něco, kde budou super služby a zároveň dobré ceny, tak nám určitě nemůže uniknout Turecko. Ty tam jsou časy, kdy se rodiny s dětmi této zemi vyhýbali.

Letos už se zase zájezdy do Turecka prodávají ve velkém.

Na co si tady trochu musíte dát pozor je to, jak vypadá pláž. A konkrétně vstup do vody. V Turecku totiž bývá rychlý sešup do hloubky. A pro malé či obezřetné děti, to nemusí být nic moc. Taky vzdálenosti z letiště do hotelu mohou být v této zemi delší než jinde.

Vybrala jsem pro vás tyto dva hotely vedle sebe, kam klidně můžete jet i s malinkými dětmi.

Protože zde pozvolný vstup do vody nechybí.

Hlavní budova je Pegasos Royal & Resort a má pět hvězd.

Vedlejší budova Pegasos Club má o půl hvězdy nižší kategorii.

Je o něco levnější. Budete moct využívat stejné služby. I vzdálenost k pláži je podobná. Jen stravování budete jiné.


 4) Elenite Villas ****  Bulharsko

Další zemí, na kterou nemůžeme zapomenout, když se rozhlížíme po dobré ceně, je Bulharsko. Mezi evropskými destinacemi patří vůbec k nejlevnějším místům pro letecký zájezd k moři.

Jenže když se díváme po hotelu, který by měl i tobogány, jakoby tato zákonitost vůbec neplatila!

Takové hotely jsou totiž cenově zcela srovnatelné s hotely třeba v Řecku. Kde jinak bývá dráž. A v takových situacích jsou moc ráda, že každé pravidlo, má svou výjimku. U Bulharska jsou to tyhle vilky, s all inclusive, kde můžete zdarma chodit do aquaparku Atlantis.


5) St. Constantin ***** Kréta

No a teď už k mému tajnému tipu. A také zpátky do Řecka. I když se bavíme celou dobu o hotelech přímo na pláži, nemůžu si nechat pro sebe, že existuje i tahle skvělá možnost. Není přímo na pláži, ale sto metrů od ní. Ale výhod je zde bezpočet.

Je to jeden z nejlevnějších pěti hvězdičkových hotelů v Řecku.

A kromě skvělé kuchyně a několika bazénů vás v létě překvapí i vstupem zdarma do nově otevřeného aquaparku!

 


Takže tohle jsou všechny tipy ode mne na téma tři v jednom. Tedy all inclusive, přímo na pláži, a s tobogány. Pokud byste chtěli znát i další varianty, můžete si zadat poptávku zájezdu. Budu se na vás těšit!

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře