Rhodos + Kos: Nejlepší hotely s all inclusive pro rodiny s dětmi

Oba řecké ostrovy jsem navštívila a viděla na nich přes dvacítku různých hotelů. V tomto blogovém článku vám shrnu ty z nich, které jsou podle mého názoru a zkušeností nejvhodnější pro rodiny s dětmi. Najdete tu jak velice známé a osvědčené varianty, tak i hotely, které mne příjemně překvapily a na stránkách katalogů nebo na webu byste je mohli snadno přehlédnout.

Prostě ty z nich, které je třeba vidět na vlastní oči.

Uvidíte tady i orientační ceny na léto 2023. A pokud by to byly právě ceny, co se vám bude líbit nejméně, tak je dobré vědět, že ve svém placeném e-booku dávám návod na to, jak právě některé z těchto hotelů koupit za co nejnižší cenu. A to třeba i s 50% slevou.

Mému srdci je trošku bližší ostrov Rhodos. Hlavně proto, že má nádherné průzračné moře, kde si hezky zaplavete i s plaveckými brýlemi.  A při troše štěstí pod hladinou uvidíte nějakou tu rybku. Takové moře mám moc ráda.

Navíc má Rhodos pro mne veliké kouzlo a příjemnou atmosféru. Taková akropole v Lindosu pro mne byla dech beroucí. A i když je na ostrově velké množství kvalitních hotelových komplexů se vším všudy, odkud nemusíte vytáhnout ani patu, tak bych skoro řekla, že nenavštívit tohle místo je prostě hřích.

Akropole v Lindosu

Objektivně hodnoceno jsem Rhodos ve svém e-booku zdarma pro rodiny s dětmi: 6 nejlepších cílů letní letecké dovolené u moře zařadila na hezkou třetí příčku.

První místo obsadil jeho řecký konkurent Zakynthos, který má sice extra pozvolný vstup do moře vyloženě jen po písku, ale na druhou stranu na ostrově není tolik hotelů. Výběr je tady poměrně úzký a ještě užší, pokud dovolenou kupujete o něco později než v období od listopadu do ledna. Na druhém místě je pak Mallorca, která je zase finančně o dost náročnější. V nabídce tady také chybí především hotely, které mají dostatek pokojů i se dvěma přistýlkami.

Proto bývá právě Rhodos často logickou a krásnou variantou letecké dovolené pro rodiny s dětmi.

K jeho velikým výhodám patří:

 • Je to krásný ostrov.
 • Na Evropské poměry je tady velice dlouhá sezóna. Koupat se s menším sebezapřením dá od půlky května, dobrá teplota moře bývá už na začátku června. Koupací sezóna v plném rozsahu probíhá ještě i na konci září a s trochou štěstí až do půlky října.
 • Dají se tady dělat hezké výlety, jak vypůjčeným autem, tak autobusem. O akropoli v Lindosu už jsem mluvila, za vidění ještě stojí i hlavní město Rhodos nebo pláž Tsampika.
 • Je tady velké množství příjemných hotelů s all inclusive. Ale najdou se tady i jednodušší formy ubytování ve studiích. Rhodos je zkrátka pro všechny.

Letovisko Kolymbia

Tohle všechno by se víceméně dalo říct také o ostrově Kos.

S tím rozdílem, že pláže na Kosu jsou trochu jiné. Obecně bych Kos doporučovala ideálně s dětmi, které už jsou buď větší nebo už mají alespoň jednu zkušenost s mořem. Případně napoprvé zvolit hotel v letoviscích Tigaki nebo Marmaris. V mém e-booku se do první šestky nejlepších cílů letní letecké dovolené u moře s dětmi tento ostrov nedostal.

I tak ale mohu říct, že je mezi rodinami s dětmi velice žádaný.

Jednak je tu hodně osvědčených hotelů s all inclusive.  Také je to řecký ostrov, proto platí za bezpečnou destinaci, ve střední cenové hladině. Svojí rozlohou je menší, takže vzdálenosti tady nejsou veliké a cesta do hotelu z letiště není dlouhá. A to všechno pro rodiny s dětmi hraje svou velkou roli.

Ve srovnání s Rhodosem:

 • Je méně turisticky zatížený, i když tady pořád najdete krásné hotely s výbornými službami a all inclusive.
 • Sezóna na koupání je zde taky poměrně dlouhá, asi jen o týden kratší, než na Rhodosu. V okrajových termínech ale může o něco více foukat.
 • I tady se dají podniknout krásné výlety autobusem, autem nebo lodí. Za vidění stojí hlavní město Kos, sopečný ostrov Nisyros, horská vesnička Zía nebo termální lázně Empros.
 • Najdete zde i velké množství čistě písčitých pláží, některé mají i stromy, takže přírodní stín.
 • Kos má hornaté vnitrozemí, ale rovinaté pobřeží a z toho důvodu se sem často jezdí na kolech. Na ostrově najdete velké množství půjčoven. Stejně tak se tady ale dá chodit na delší procházky s kočárkem.

Ostrov Kos

To, co mě na obou ostrovech nejvíce překvapilo, bylo, že už v polovině května hotely ani pláže na Rhodosu i Kosu rozhodně nebyly prázdné. Myslela jsem si, že to bude příjemný jarní výlet, ale na obou ostrovech jsem se zvládla i koupat v moři, s čímž jsem moc nepočítala.

Teploty byly letní a voda každým dnem teplejší. Osvědčené hotely měly své hosty a ve většině už fungovaly i animace. Tohle všechno dělá z Rhodosu i Kosu skvělou možnost, jak na začátku a konci sezóny koupit letecký zájezd za příjemnou lastminutovou cenu.

Letecká dovolená s all inclusive vás tak může přijít zhruba na stejnou cenu jako dovolená u moře autem bez jídla.

Je to ale věc natolik komplexní a ne úplně jednoduchá, že pokud byste této možnosti chtěli využít, doporučuji svůj e-book Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři, který vám vše podrobně vysvětlí, připraví vás, navede. Nebudou vás čekat žádná nepříjemná překvapení ani zklamání.

Ale teď už půjdeme přímo ke konkrétním hotelům.

1) Rhodos

Na Rhodosu velice doporučuji letovisko Faliraki:

V tomto letovisku jsem bydlela v hotelu Pegasos Beach****, který mi přišel skvělý, i pokud jedete na dovolenou s miminkem nebo batoletem v kočárku. Hotel je poměrně bezbariérový, v hotelu je výtah i rampa na pláž. V zahradě hotelu se dá příjemně procházet s kočárkem, klidně i brzy ráno. A snídaně jsou už od sedmi. U pláže je také moc hezká venkovní posilovna s výhledem na moře. Kromě bezbariérového pokoje pro vozíčkáře lze v tomto hotelu zajistit i bezlepkovou stravu.

All inclusive končí až ve dvanáct v noci.

Velkou škodou ale je, že pro rok 2023 hotel na českém trhu nabízí jen 2+1 pokoje. Proto rodiny už rodiny se dvěma dětmi musí zamířit jinam 🙁

Hotel Pegasos Beach****

Druhý hotel Blue Sea Beach**** je hned vedle a hotely mají společné dětské hřiště. I tento hotel je příjemný i s kočárkem, má bezbariérové pokoje a možnost bezlepkové stravy. Hotel vyniká dobrými možnostmi sportovního vyžití: má posilovnu, squash, basketbalové a fotbalové hřiště, tenisové kurty i krytý bazén.

Samozřejmostí jsou dětské animace.

Zajímavostí jsou pokoje v zadní budově (tzv. annex), které jsou levnější. Budova je sice přes cestu, ale pořád dobře dostupná i s kočárkem. Klidně bych ji doporučila pokud byste potřebovali z velkého hotelového komplexu před polednem zmizet a siestu strávit v klidnějším prostředí. Zadní budova má i vlastní bazén.

Hotel Blue Sea Beach****

Další z hotelů, Esperides Beach Family Resort****, je orientovaný čistě na rodiny s dětmi. Je ideální, pokud potřebujete jet někam s dětmi s věkovým rozdílem. Sem můžete jak s malým dítětem v kočárku, tak se tady nebudou nudit ani ti větší. Hotel má i vlastní skluzavky, kam děti do osmi let mohou jen v doprovodu dospělého. V hlavní sezóně je tady i český animační klub. Najdete tady i vnitřní dětský koutek a dokonce i kino.

Rodinný pokoj, hotel Esperides Beach****

Na Rhodosu mě okouzlilo také menší letovisko Kolymbia. Tam dokonce najdeme, jako výjimku z pravidla, i jednu čistě písčitou pláž:

Přímo na hlavní oblázkové pláži v Kolymbii jsou krásné hotely Lutania Beach**** nebo Alfa Beach****, který má vzadu za cestou sesterský hotel Alfa***+. Tyto hotely jsou umístěny na překrásné pláži, která má ale o něco strmější přístup do moře než pláže ve Faliraki. Na pohled je ale nádherná. Je písčitá s příměsi oblázků.

Uděláte dobře, když do těchto hotelů zamíříte, pokud trváte na hotelu na krásné pláži v hezkém prostředí.

Hlavní pláž v Kolymbii, Kolymbia Beach

Hotel Lutania Beach**** je velmi zajímavý i cenově. Novinkou od léta 2023 jsou nejen pokoje se soukromým bazénem, ale i rodinné pokoje, kam je vejdete až se 3 dětmi, což je výjimečné. ↓↓↓

Ještě o něco víc je na rodiny i s menšími dětmi zaměřen hotel Irene Palace****, který leží u sousední oblázkové pláže a má nové tobogány. Takže se z něj stává hotel přímo u pláže se skluzavkami, což jsou ty nejvíce poptávané hotely. A když k tomu přičteme české animace během letních prázdnin, rozhodně nebude špatnou volbou.

Hotel Irene Palace****

Pokud vám ale nebude příliš vadit udělat k pláži několik kroků navíc (350 m), tak bych doporučovala rozhodně zvážit také hotel Delfinia****. Ten mě hodně příjemně překvapil zázemím pro děti a krásným prostředím. Hotel je menší, komornější, ale má skluzavky pro menší i větší děti a dětský koutek.

Po areálu se dá hezky pohybovat i s kočárkem a na pláž je to po rovince.

Hotel Delfinia****

Tady se může podívat na orientační cenové kalkulace pro léto 2023. I tento hotel nově nabízí pokoje pro rodiny 2+3. Ale i rodinné pokoje s přímým vstupem do sdíleného bazénu. A dokonce se dají zkombinovat obě možnosti dohromady.

Já jsem v letovisku Kolymbia bydlela v hotelu Kolymbia Sun***. A můžu s čistým svědomím říct, že se mi v něm líbilo víc než v některých pětihvězdách. Je velice příjemný, čistý s milým personálem, přímo v centru městečka. Rodiny uvítají menší skluzavku, malé hřiště, český animační klub. I tady je možné zajistit bezlepkovou stravu a vyžádat bezbariérový pokoj.

Majitel tohoto hotelu se velice stará a má rád české klienty.

Z hotelu je přibližně stejná vzdálenost na všechny tři pláže, včetně písčité s pozvolným vstupem do moře, a jsou tady i pokoje 2+3 pro rodiny se třemi dětmi. Kolymbia Sun je hotel ne sice vyloženě, ale hodně určený pro rodiny s dětmi. Doporučila bych především s potomky ve věku, kdy už nepotřebují kočárek, nebo už alespoň trochu chodí.

Hotel Kolymbia Sun***

Orientační ceny pro rok 2023 najdete tady. Pokoje pro rodiny 2+3 jsou samozřejmě mizí jako první. ↓↓↓

Ale tento hotel má i svůj protipól.

Stejný majitel totiž provozuje i hotel Kolymbia Bay Art****. Hotel menší, krásný, opatrovaný, určený čistě jen pro dospělé. Takže až si budete chtít od dětí někdy odpočinout, a to nejen od těch vlastních, tak už také víte, kam zamířit.

Pokud byste ale chtěli bydlet vyloženě co nejblíže zmiňované písčité pláže, tak přímo nad ní je umístěný hotel Relax***. Pro rodiny má také velice kvalitní zázemí, bazén, hřiště, český animační klub a velice příjemnou atmosféru.

Malá písčitá pláž v Kolymbii

Tady se můžete podívat na orientační cenovou kalkulaci hotelu Relax*** pro léto 2023. Ceny jsou zatím velice příznivé. A je tu výborný poměr mezi cennou a kvalitou. V hlavní sezóně můžete počítat i s českým animačním klubem.↓↓↓

Mezi hotely s příjmenou a komornější atmosférou bychom zařadili také hotel Kolymbia Sky****. Opět je to hotel  s krásným výhledem na hory. Vzdálenost k pláži je příjemných 150 metrů.

I tento hotel mne překvapil příjemným, klidným a idylickým prostředím v udržované zahradě.

Možná byste ale chtěli hotel, kde budete mít alespoň částečně oddělené pokoje. Ty v tomto letovisku najdete v příjemném hotelu Niriides Beach****.Je to zase menší hotel, soustředěný kolem bazénu s dětským hřištěm, se stejnou vzdáleností (cca 500 metrů) na všechny tři pláže.

Hotel Niriides Beach****

Letovisko Kolymbia má tu nevýhodu, že nemá veřejný aquapark.

Takže pokud trváte na skluzavkách a tobogánech, budete se muset spolehnout jen na hotel. Kromě výše zmíněných mají skluzavky ještě hotely:

 •  Kolymbia Star****, který je 300 m od pláže, ale má i 2+3 pokoje
 • Atlantica Aegean Blue*****což je varianta pro extra náročné
 • Golden Odyssey****který má příjemnou cenu, dokonce i pokoje 2+3, ale na kilometr vzdálenou pláž se jezdí hotelovým transferem.

Městečko Lindos s Akropolí

Další letoviska na Rhodosu jsou na straně u Egejského moře, kde mnohem více fouká a rodinám s dětmi tuto stranu tolik nedoporučuji. A potom menší letoviska na jihu ostrova typu Lardos, Stegna nebo Kiotari, která jsou taky moc fajn, ale už velmi malá, klidnější, bez velkých možností vyžití. I v nich ale najdete velice kvalitní hotely pro rodiny s dětmi.

Jedním z úplně nejlepších hotelů pro rodiny s dětmi vůbec je přitom hotel Rodos Princess Beach****, který je určen pro náročnější klienty. Tady se vyplatí velmi brzká rezervace.  Kvůli cenám i tomu, že oblíbené rodinné pokoje bývají velmi brzy vyprodány.

2) Kos

Na Kosu jsem bydlela v hotelu Sovereign Beach*****, který  vám, ač je pětihvězdou, s fajn zázemím pro děti, jen 8 km od letiště, příliš doporučit nemůžu.

Na procházky s kočárkem je to tady super, ale na koupání není místní pláž pro rodiny s dětmi vůbec vhodná.

Také jsem byla ubytovaná v hotelu Pyli Bay***+, který byl na mne upřímě řečeno až příliš retro. Hotel má sice příjemnou polohu, na pláž je to po rovince a moře je tady vhodné i pro děti. Má příjemný a velice ochotný personál. V roce 2006 byl zvolen dokonce jedním z nejlepších hotelů. Ale člověk má tak trochu pocit, že se tady od té doby příliš nezměnilo.

Hotel Pyli Bay***+

Z hotelů, které jsem viděla, se mi, zase až na pláž, velice líbil velký hotelový resort Blue Lagoon***** i pro nejnáročnější klienty. Ale museli byste se zkrátka smířit s tím, že pláž je opět slabší stránkou resortu a mnohem více lidí svou dovolenou tráví u bazénů. Ty jsou tady ovšem perfektní, včetně ostrova, kde celý den dělají palačinky.

Hotel Blue Lagoon Resort*****

Naopak i včetně pláže je pro rodiny s malými dětmi výborný hotel Gaia Royal****. Do tohoto hotelu se nemusíte bát jet  i s dítětem v kočárku, hotel je vhodný i pro vozíčkáře, přestože nemá žádný vyloženě bezbariérový pokoj. Poradí si tady i s bezlepkovou dietou a jsou tady i pokoje 2+3. Všechny pokoje jsou ve dvoupatrových vilkách v zahradě, je to středně velký areál s dětským hřištěm, minizoo a bazény s menšími skluzavkami. Kdybyste ale zatoužili i po větších tobogánech, tak dva kilometry odtud je veřejný aquapark Lido.

Je tady také český animační klub a vzdálenost z letiště je příjemných 15 km.

Pláž u hotelu Gaia Royal****

Tady najdete orientační cenové kalkulace pro léto 2023.↓↓↓

Hotelem, který byl pro mne velice sympatický a romantický je Tigaki Beach****. Není přímo na pláži, ale je to vyloženě kousek. Pláž má pozvolný vstup do moře, stromy a také tady lze pozorovat krásné západy slunce. Hotel není ani malý ani velký, nebudete tady mít problém ani s bezlepkovou dietou a all inclusive můžete klidně čerpat až do odjezdu na letiště. Hotel je v klidnějším prostředí, ale rozhodně ne uprostřed ničeho. Kousek odtud najdete obchůdky i taverny.

Nedaleko stojí také hotel Caravia Beach**** určený i pro velice náročné klienty. Prozradím vám, že je to jeden z hotelů, které prodávám nejčastěji.

Hotel Caravia Beach****+

Caravia je oblíbená tím, že je přímo u moře a má nové skluzavky pro menší děti, není příliš velká a je to velice kvalitní komplex. Rodiny 2+2 tady bydlí v bungalovech, které přes vyšší cenu mizí rychlostí světla. Tady jsou ceny pro rok 2023.↓↓↓

Asi nejoblíbenějším hotelem pro rodiny s dětmi na Kosu je pak hotel Atlantis****. Ten je přímo na pláži, u které jsem si ověřila, že ač oblázková, je vhodná i pro děti. I v tomto hotelu je možné se pohybovat bezbariérově, má pokoje i pro vozíčkáře. Je fajn pro živější dovolenou s dětmi díky příjemým animacím i blízkosti městečka. A kdybyste chtěli být opravdu ukázkově akční, tak kousek od hotelu si můžete půjčit kola třeba i s dětskými sedačkami.

Pláž u hotelu Atlantis****

A pokud jste extra nároční, chcete hotel přímo na pláži, se skluzavkami a na vysoké úrovni, tak se vám rozhodně bude zamlouvat hotel Mitsis Norida Beach*****, který je prostě pětihvězdou se vším všudy včetně bazénů s mořskou vodou. U tohoto hotelu je pláž s průzračnou vodou a rybkami, takže si zde i zašnorchlujete, což na Kosu rozhodně není běžné.

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře