Tipy na letecké last minute zájezdy pro rodiny s dětmi: sezóna 2024

Když chcete jako rodina s ditětem nebo dětmi vyrazit na pohodovou leteckou dovolenu k moři, tak máte dvě možnosti:

  • vybírat s velkým časovým předstihem a kupovat zájezd jako tzv. first minute
  • nebo naopak čekat na last minute zájezdy

To, jaký přístup by vaše rodina měla zvolit, a jestli si právě vy můžete dovolit čekat na last minute nabídky, podrobně rozebírám v e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.

Pokud ale chcete letět k moři ještě tohle léto, tak už není co řešit. Budou se vás týkat právě last minity.

Specifika last minute zájezdů

Obecně platí, že vybírat dovolenou z last minute nabídky jako rodina s dětmi, je trochu riziko. Je to takový výprodej zájezdů. Prostě to, co zbylo. Může pak nastat situace, že vám některý zájezd padne do noty a bude mít i výbornou cenu. Ale naopak se stává i to, že rodina nic vhodného a podle svých představ nenajde.

To platí především v hlavní sezóně, tedy v červenci a srpnu.

Pokud bych ze svého e-booku měla shrnout úplně to nejdůležitělší, taky by to bylo:

  • Vyhněte se čekání na last minute nabídky v červenci. Je to nejoblíbenější dovolenkový měsíc prázdnin a last minity skoro nebývají. Pokud musíte letět na dovolenou právě v tuto dobu, kupujte zájezd, co nejdříve.
  • Nešťastné by bylo čekat na last minute zájezdy, pokud jste větší rodina. To znamená, když poletíme jako 2 dospělí a 3 děti. Nebo je vás ještě větší počet a musíte mít více pokojů? Zase se vyplatí kupovat dříve nežli později.
  • A důležité rada na závěr: Pokud kupujete last minute zájezd, buďte flexibilní. Počítejte s tím, že odlétat budete muset nejčastěji z Prahy (další letiště mají menší kapacitu letů). Nefixujte se na jednu konkrétní destinaci, ale buďte otevřeni, co nejvíce variantám. A dobře si rozmyslete, co je pro vás skutečně zásadní: Je to pláž s pozvolným vstupem do vody? Aby měl hotel skluzavky? Nebo něco úplně jiného?

Last minute zájezdy jsou do velké míry o kompromisu. A taky o poměru mezi cenou a kvalitou.

Konkrétní nabídky

Úpně všechny last minute zájezdy si můžete prohlédnout v mém Vyhledávači zájezdů. Ale abyste nemuseli hledat jehlu v kupce sena a měli to mnohem jednodušší, tak jsem pro vás připravila odkazy na letecké zájezdy do hotelů (nejčastěji s all inclusive), které jsou výborné právě pro rodiny s dětmi.

V bočním menu už stačí jen změnit termín dovolené a také kolik vás pojede.

Pokud máte menší děti a chcete pro ně vhodnou pláž, tak doporučuji vyrazit na last minute do Bulharska. Co se týče pláže, tak je to u naprosté většiny hotelů sázka na jistotu. Let je krátký. A i cesta z letiště do hotelů nebývá dlouhá. Navíc je to bezpečná evropská destinace.

Jestli už máte větší děti a v pohodě zvládnou o hodinu delší let, déle trvající transfer do hotelu i strmější přístup do moře, tak doporučuji se podívat na last minity v Turecku. Tam najdete výborné služby i jídlo. Ale i možnost vyrazit se podívat do města nebo na nákupy.

Hledáte opravdu bezkonkurenční poměr mezi cenou a kvalitou? Pak doporučuji Egypt. Tak za své peníze dostanete opravdu nejvíce služeb. Navíc tady je krásné moře s možností šnorchlování. V létě tady bývá opravdu horko. Ale i tak je to velmi oblíbená možnost. A také občas záchrana, kdy už nic kloudného není.

Pokud toužíte do dovolené v Řecku, tak to budete mít s last minut zájezdy nejobtížnější. Řecko se nejvíce prodává ve velkém časovém předstihu a je proto velice brzy obsazené. Do last minute nabídky se pak dostává velmi málo hotelů. Ale třeba budete mít štěstí. Zkusit to můžete u těchto super hotelů pro rodiny s dětmi.

Možná ale (tak jak doporučuji) nelpíte na žádné konkrétní destinaci. Pokud je pro vás nejzásadnějí pláž. Aby byla vhodná i pro malinké děti, tak se podívejte na tyto možnosti.

A pokud vy a vaše děti toužíte po tobogánech a skluzavkách, tak je najdete u těchto hotelů.

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře