Léto 2020 – první várka leteckých zájezdů v předprodeji: Zn. pro náročné

Ano, je to šílené. Léto ještě pořádně neskončilo a od čtvrtku minulého týdne se už začínají prodávat první letecké zájezdy na léto 2020. Zatím se jedná jen o pár hotelů v předprodeji. V tomto článku pro vás vybírám ty, které jsou nejvhodnější pro rodiny s dětmi. A rovnou, ať se nezdržujeme, vám řeknu, že jsou to varianty pro náročné.

Všech pět hotelů se pohybuje vysoko nad průměrem. A to jak úrovní, tak cenou.

Jsou to jedny z nejlepších hotelů pro rodiny s dětmi, které na dovolené nejsou zvyklé šetřit. Dva z nich dokonce nesou ocenění Travellers Choice 2019 od TripAdvisoru, což je v dnešní době nejvyšší uznání na mezinárodní úrovni.

Z těchto pěti variant vybírejte, pokud víte:

  • že chcete o dovolené zůstat v Evropě,
  • že se těžko spokojíte s průměrem,
  • že si potrpíte si na kvalitní zázemí a služby,
  • že chcete krásný hotel přímo na pláži, nejlépe i se skluzavkami a vyžitím pro děti,
  • že oceníte hezké rodinné pokoje,
  • že si rádi připlatíte za něco extra.

Tyto předprodejové nabídky platí do konce září, pak už cenově porostou. Akce má sympatickou nízkou zálohou jen 99 Kč na osobu, parkováním zdarma a možností zájezd zdarma vyměnit ještě i týden před odletem. Je sice sympatické, že záloha je tak malá a doplatek zájezdu se hradí až dva měsíce před odletem.

Ale abych byla upřímná, jsou to tak trochu drobnosti.

To nejdůležitější je, že se jedná o kvalitní hotely, které se brzy vyprodávají. Proto je skutečně třeba spěchat. Má zkušenost je taková, že už na konci ledna se v těchto hotelech hledá volný pokoj horko těžko. Zvlášť o rodinné pokoje se dvěma přistýlkami bývá veliký zájem. Nově roste také poptávka po pokojích se sdíleným nebo privátním bazénem hned za dveřmi pokoje.

A možnosti pro větší rodiny, tedy pokoje 2+3 a 2+4, jsou tradičně velmi rychle pryč, protože jich je jen hrstka.

1) Louis Zante Beach****, Zakynthos

 

Tímto hotelem se prostě sluší začít. Jednak proto, že je jedním z těch, které v tomto seznamu nesou ocenění TripAdvisoru mezi hotely pro rodiny. Ale hlavně proto, že leží na ostrově Zakynthos, který já považuji za nejlepší destinaci pro rodiny s malinkými dětmi. Proč to tak vidím, si můžete přečíst v tomto mém e-booku.

Tento hotel proto bude nejvhodnější hlavně pro ty z vás, kteří jedou k moři s dítětem nebo dětmi poprvé.

Nebo máte malé děti a je pro vás zásadní, aby vstup do moře byl co nejpozvolnější a netvořily se moc velké vlny. Hotel sám o sobě patří k jedněm z nejosvědčenějších na ostrově. Kromě toho má výbornou polohu. Je blízko letiště, takže cesta transferem do hotelu nezabere víc než čtvrt hodiny. Také leží na okraji dynamického letoviska, má hezkou zahradu a najdou se zde stromy i na pláži.

V hotelu budete mít klid a pohodu. Ale nebude vás tísnit pocit, že jste uprostřed ničeho.

Moře na Zakynthosu je krásné, blankytné. Můžete si s sebou vzít i šnorchl. A protože na zdejší pláži se líhnou želvy, máte dost šancí některou potkat i při plavání. Také se můžete spolehnout na výborné jídlo v hotelu, dětské hřiště, brouzdaliště. V hlavní sezóně také na český animační klub.

Pro rodiny se dvěma dětmi hotel nabízí buď klasické dvoulůžkové pokoje s palandou, nebo větší rodinné pokoje o 28 metrech s opticky oddělenou ložnicí a obývací částí. Tady se můžete podívat na orientační cenovou kalkulaci:

Tyto cena platí do konce září a vzhledem k tomu, že tento hotel na českém trhu nabízí pouze jedna cestovní kancelář, tak později už jen poroste až do vyprodání. Tento hotel se do last minute zájezdů dostává jen ojediněle. Pokoje pro rodiny se dvěma dětmi zásadně jen mimo sezónu.

Například teď je volný ještě na tuto sezónu jen dvoulůžkový pokoj s palandou pro rodinu se dvěma dětmi na termín od 3.9.2019 (odlet za 14 dní) na týden za cenu 76 370 Kč. Aktuální cena na rok 2020 v tomto předprodeji je přitom nižší.

Tohle je jen pro ukázku, že čekat je v takových případech riskantní, nevýhodné a nejisté.

2) Rodos Princess Beach****, Rhodos

Ostrov Rhodos také patří mezi TOP destinace pro rodiny klidně i s malými dětmi. I tady vás čeká krásná a průzračná voda, nic moc velké vlny a hezký přístup do moře. Tento hotel já osobně považuji za nejkvalitnější na ostrově. Klidně sem můžete vyrazit i s menšími dětmi.

Oproti prvnímu hotelu vám čeká ale delší jízda transferem z letiště, hotel je docela na jihu ostrova a po cestě se často stojí v ostatním hotelech. Proto se cesta může protáhnout klidně i na hodinu a tři čtvrtě.

Když ale překonáte delší cestu, tak všechno ostatní už je jen pozitivní.

Hotel stojí na vizuálně hezké pláži, kam se dojde po schůdcích. I tady při šnorchlování najdete rybičky. Pláže na Rhodosu až na výjimky (o kterých mluvím v tomto článku) nebývají jen čistě písčité. Tady je spíš hrubší písek s příměsí oblázků. Ale boty do vody nejsou třeba. Pořád je to pláž klidná a  velmi vhodná i pro malé děti. Lehátka a slunečníky jsou tady narozdíl od prvního hotelu zdarma.

Pro děti tady najdete i miniaquapark. V hotelu probíhají mezinárodní animace a leží v klidné oblasti. Jeho silnou stránkou jsou opravdu hezké rodinné pokoje o 28 m², které jsou rozdělené posuvnými dveřmi na dvě části. Také jsou v tomto hotelu i pokoje pro rodiny 2+3, kde se vejde až pět osob (nejméně jedno musí být dítě do 13 let).

A naprostou lahůdkou jsou pak rodinné pokoje s přímým vstupem do sdíleného bazénu.

Orientační cenové kalkulace najdete tady:

Tento hotel nabízí na českém trhu více cestovních kanceláři. Do prodeje jej zatím pustila jen jediná. Abyste měli cenové srovnání, tak vám můžu prozradit, že v minulé sezóně jsem v lednu prodávala rodinný pokoj do tohoto hotelu pro dva dospělé a dvě děti na začátku června na týden za cenu 75 060 Kč.

V tomto předprodeji se za stejný termín i pokoj dostaneme zase níž, a to na 71 720 Kč.

3) Caravia Beach****+, Kos

Menší, komornější, v krásné zahradě, přímo u pláže oceněné modrou vlajkou. Tohle všechno platí o dalším excelentním hotelu tentokrát na řeckém ostrově Kos. Sem míří na rodinnou dovolenou především klienti, kteří nemají rádi velké hotelové komplexy a lákají je hezké zahradní bungalovy se dvěma místnostmi.

Budete se tady cítit dobře, pokud hledáte klid, kvalitu, pohodu a dobré služby.

Hotel se dá klidně doporučit i s menšími dětmi. Vše je tady po rovince, proto se vám tady bude dobře pohybovat i s kočárkem. Od tohoto roku je zde i nový aquapark právě pro menší děti. Samozřejmostí je dětské hřiště, vnitřní bazén i lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Transferem z letiště se sem dostanete s přehledem během hodiny.

Co se týká moře, tak hotel leží na jedné z pláží, která patří mezi nejvhodnější pro rodiny s dětmi na celém ostrově.

Moře tady má krásnou tyrkysovou barvu. Vstup do vody je pořád považován za pozvolný. Já bych ho popsala tak, že zkraje je větší sešup, ale pak má voda dlouho hloubku kolem jednoho metru. Bývají tady nejspokojenější rodiny s dětmi, které už jedou k moři alespoň podruhé. A také ti, kteří milují jemný bílý písek bez příměsi kamínků.

Pro koho bude moře na Kosu zklamáním jsou milovníci šnorchlování. Může tady mírně foukat, tvoří se malé vlnky a jemný písek se víří, pod hladinou je tedy špatná viditelnost a žádný podmořský život. Moře je tady naopak ideální pro lenošení na lehátku.

A dají se tady pozorovat krásné západy slunce.

Orientační cenovou kalkulaci najdete zde:

Pokud jste rodina se dvěma dětmi, jsou pro vás v tomto hotelu určeny bungalovy. Cenově se pohybují výš než třeba rodinné pokoje ve dvou předchozích hotelech a to proto, že se jedná skutečně o dvě oddělené místnosti. Tyto bungalovy jsou hodně oblíbené.

Hotel jsem tento rok viděla na vlastní oči, takže se můžete na Facebooku podívat na moje vlastní fotky. Bylo to ještě před stavbou nového aquaparku. A vždy je to tak, že jakmile je u hotelu postavena byť i jedna skluzavka, jde s cenou nahoru. To platí i tady.

V tomto předprodeji (do konce září) máte ale ještě pořád možnost koupit zájezd za podobné ceny jako minulý rok.

Rodině s jedním dítětem (3 roky) a druhým dítětem do dvou let jsem v listopadu prodala bungalov na druhý týden v září za cenu 67 780 Kč. Cena na další rok nyní vychází skoro stejně (67 240 Kč). Další rodině se dvěma dětmi jsem prodala také v listopadu na začátek září bungalov za cenu 86 310 Kč, nyní je cena jen o pár stovek vyšší.

Ale bude ještě hůř.

4) Lyttos Beach****+, Kréta

I když u dvou předchozích hotelů najdete malé skluzavky, pořád to ještě není to pravé ořechové pro větší děti. Prostě pro ty potomky v předpubertálním nebo pubertálním věku, které už jedna menší skluzavka stěží uspokojí a potřebují mnohem větší adrenalin.

Pro takové případy je tady hotel Lyttos Beach.

V rámci Evropy je to jeden z mála hotelů, které splňují nejpřísnější a nejnáročnější kritéria dovolené rodin s dětmi:

  • je přímo na pláži,
  • má i velké skluzavky,
  • pláž je spíš písčitá, vhodná i pro menší děti,
  • a úroveň hotelu vysoká.

A i když se vám to může nepozdávat, tak najít jiný takový hotel je takřka nemožné. Podobná kritéria by mohl splňovat třeba Mitisis Norida Beach***** na Kosu, ale tam už je pláž spíš oblázková. Nebo Blue Lagoon Resort*****, kde má ale pláž kameny při vstupu, je tam velký sešup a ještě k tomu se často tvoří vlny. Nebo hotel Esperides Beach****, kde je pláž zase s příměsí kamínků a hotel má o půlhvězdu nižší hodnocení.

Z tohoto důvodu tento hotel často vyhledávají extra náročné rodiny, které mají děti v rozdílném věku a také větší rodiny.

Jsou tady i pokoje pro rodiny, které mají děti čtyři, což je naprosto nevídané. Najdeme tady velké množství druhů pokojů, ceny i kvalita se pohybují ve velice vysokých sférách. I tady samozřejmě najdeme oblíbený pokoj se sdíleným bazénem, stejně jako v hotelu Rhodos Princess, tady však ještě s příslibem polohy blízko u pláže.

Z letiště se do tohoto hotelu dostanete během tři čtvrtě hodiny. Lehátka a slunečníky na pláži jsou zdarma. A jediné, s čím je třeba počítat, pokud na dovolenou vezete i menší dítko, je, že na Krétě více fouká, a proto mohou přicházet větší vlny.

 

Tady najdete orientační ceny:

5) Mitsis Rinela Beach Resort & Spa*****, Kréta

A u posledního hotelu ještě pořád zůstaneme na Krétě.  Tento hotel osvědčeného řetězce Mitsis má ještě o hvězdičku víc než předchozí hotel na stejném ostrově. A je také velmi oblíbený mezi náročnou klientelou. Nenajdeme tady už tolik skluzavek, ale zato jsme o něco blíže k letišti. Transfer z letiště nás sem doveze do půlhodiny.

Takže sem zase můžete zamířit i s menšími dětmi.

I když je třeba nezapomenout na to, že jsme pořád na Krétě, která je větrnější a mohou zde přijít vlny. Pláž je tady krásná, s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Pokud příliš nefouká, dá se tady hezky plavat a pozorovat malé rybky.

Stejně jako předchozí varianta, tak i tento hotel je vhodný i pro větší rodiny. V cestovním ruchu už je za větší rodinu považován ten, kdo má dvě děti. S dvěma dítky si tady můžete zvolit jak klasický dvoulůžkový pokoj s dvěma přistýlkami, tak rodinný pokoj s posuvnými dveřmi, bungalov s výhledem na moře nebo rodinný pokoj s privátním bazénem.

Zajímavostí pak je, že rodinný pokoj s privátním bazénem si mají možnost zvolit i rodiny se třemi dětmi.

Maximální obsazenost takového pokoje jsou čtyři dospělí a jedno dítě. Tady najdete orientační cenové kalkulace:

I tento hotel nabízí na českém trhu jen jediná cestovní kancelář, takže nižší ceny se už neobjeví. Abyste měli přehled o dalších číslech, tak vám mohu říct, že jsem v prosinci minulého roku jsou prodávala větší rodině dva dvoulůžkové pokoje s výhledem na moře na týden v srpnu za cenu 147 350 Kč. V těchto předprodejích by na další rok zaplatili 140 040 Kč.

Tedy zhruba o sedm tisíc méně.

Eva Szopová
Maminka dvou úžasných dcer. Partnerka muže ze země tequily. Provozovatelka cestovní agentury Cesty s dětmi a autorka e-booku Návod na šťastnou koupi leteckého zájezdu k moři.
Komentáře